Koronavirüs tedbirlerine tepki gösteren Malik Baran Yılmaz kimdir? Neden gözaltına alındı

Hükümetin koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı önlemleri çektiği bir video ile eleştiren ve 'Beni virüs değil sizin bu düzeniniz öldürür' diyen TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın gözaltına alındığı öne sürüldü.

Gündem 29.03.2020, 15:01 29.03.2020, 21:04 Burak ZİHNİ

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele etmeye çalışan Türkiye'de 7 binin üzerinde vaka olduğu ve 102 kişinin de hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bir süredir alınan tedbitrler kapsamında çoğu etkinlik, toplantı ve organizassyon iptal edilmişti. Ayrıca okullar başta olmak üzere insanların toplu bulunduğu pek çok alana da kısıtlama getirilmişti. Alınan önlemleri eleştiren ve evde kal çağrısına karşı çıkan TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın gözaltına alındığı iddia edildi.
 


"Beni sizin bu düzeniniz öldürür"

TELE 1'in haberine göre yayınladığı videoda alınan tedbirleri eleştiren Yılmaz “Emekli, memur ve zengin değilim. İşçiyim, TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Ha senin lafınla açlıktan ölmüşüm, ha virüsten ölmüşüm. Ama beni bu virüs öldürmez, beni senin bu düzenin öldürür.” ifadelerini kullandı.

malik baran yılmaz

 


Geleceğinizi biliyorduk!

Yılmaz'ın sosyal medyada dolaşan bir videoda da 'Birileri eski işyerime gidip beni sormuş. Biz zaten geleceğinizi biliyorduk. Artık böyle şeylere alıştık. Korkumuz yok. Hazır bir şekilde bekliyoruz. Numaram da var. İsterseniz arayın ben sizin istediğiniz yere geleyim' dediği görülüyor. TIR şoförünün bu video sebebiyle gözaltına alındığı iddiaları da sosyal medyada yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?