Küçük Leyla Aydemir neden öldü? İşte ölüm sebebi

Ramazan Bayramı'nın birinci günü kaybolan ve önceki gün cansız bedeni bulunan Küçük Leyla Aydemir neden öldü? sorusunun cevabı yanıt arıyordu. Ağrı Valisi Süleyman Elban yaptığı açıklamada Leyla'nın ölüm sebebi hakkında bilgi verdi. Peki istismar veya cinayer var mı? İşte detaylar...

Gündem 03.07.2018, 10:38 Burak ZİHNİ
Küçük Leyla Aydemir neden öldü? İşte ölüm sebebi

Türkiye'nin yasa boğulduğu ölümde hayatını kaybeden Leyla Aydemir hakkında son dakika açıklaması geldi. Ağrı Valisi Süleyman Elban yaptığı açıklamada küçük Leyla'nın kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde hayatını kaybettiği ve nedeninin de bu sürede aç bırakılması olarak aktardı. 

‘İSTİSMAR VE TECAVÜZ YOK’

Vücudundaki izler güneş yanığı. Çocukla ilgii herhangi bir istismar, tecavüz emaresi de yok. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamanladı ve aile gelenekler gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Sabah saat 05.00 itibarıyla teslim edildi ve aile ile köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. İnşallah son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum.

LEYLA KAÇIRILMIŞ
Vali, ‘Bazı ipuçları ve gözaltı var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Jandarma ve emniyet güçleri yoğun şekilde çalışıyor. Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı’ şeklinde konuştu

Vali Elban, gelen bir soru üzerine sözlerini şöyle tamamladı: Yavrumuz, daha önce AFAD ekipleri ve profesyonel balık adamlar tarafından defalarca bakılan; drone tarafından da defalarca görüntülenen bir yerde bulundu. Eldeki deliller, en fazla birkaç gün önce oraya bırakıldığını gösteriyor. Çay içmek için oraya giden bir köylü tarafından bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?