Mahkemeden Selçuk Özdağ saldırısıyla ilgili karar: Yaralama değil, öldürmeye teşebbüs suçu

Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı 'yaralama' değil 'kasten ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçu' kapsamında değerlendirerek, dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi.

Gündem 10.02.2021, 18:42
Mahkemeden Selçuk Özdağ saldırısıyla ilgili karar: Yaralama değil, öldürmeye teşebbüs suçu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı verdi.

Sözcü'nün haberine göre mahkeme dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Kararda, Özdağ'a yönelik saldırının yaralama değil kasten ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçu kapsamına girdiği ve ağır ceza mahkemesi alanında olduğu belirtildi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, 15 Ocak'ta Çankaya Cevizlidere Mahallesi'ndeki evinden çıkıp otomobiline bineceği sırada arkasından gelen bir grubun sopalı saldırısına uğramıştı. Yaralanan Selçuk Özdağ, hastanedeki tedavisinden sonra taburcu edildi.

5 KİŞİ TUTUKLU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, güvenlik kamera görüntülerinden saldırganların kimlikleri tespit edildi.

Olayın hemen ardından yakalanan şüphelilerden G.T. ve A.G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Saldırıyla bağlantılı oldukları tespit edilen 5 kişi de daha sonra polis tarafından yakalandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü tutuklanırken, 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 5 oldu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?