Mehmet Özhaseki: Beddua konuşmamda HDP'ye yağ çeken CHP'nin tutumunu lanetledim

Mehmet Özhaseki, çok tartışılan "beddua" sözlerine açıklık getirdi. Sözlerinin seçmene değil oy kaygısında olan CHP'ye ve HDP siyasilerine olduğunu belirtti.

Gündem 24.02.2021, 09:11 28.02.2021, 10:45
Mehmet Özhaseki: Beddua konuşmamda HDP'ye yağ çeken CHP'nin tutumunu lanetledim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, çok tartışılan "beddua" konuşmasına yazılı bir açıklamayla açıklık getirdi. Tepkisinin seçmene değil, oy kaygısı yüzünden PKK'yı kınamayan CHP ve HDP siyasilerine olduğunu belirten Özhaseki açıklamasında, "Konuşmamda; PKK'yı kınamayan, PKK'ya tek söz etmeyen, '3-5 tane oy alacağım' diye HDP'ye yağ çekip, yaltakçılık yapan ve olmadık kalıplara giren CHP’nin tutumunu lanetledim. '13 şehidimizin katilleri PKK’dır' diyemeyen siyasi tutumu sertçe kınadım. 'Birkaç puan oyumu artıracağım' diye teröre ve terör destekçisi HDP’ye karşı vatansever tutum geliştirmeyen siyasi tavrın oy alma kaygısını eleştirdim. Bundan dolayı da 'Lanet olsun onların oy kaygısına' demek istedim" ifadelerini kullandı.

"Tepkim seçmene değil, oy alma hesabıyla teröre göz kırpan ayak oyunlarına"

Oy kaygısıyla teröre gerekli tepkiyi göstermeyen her türlü tutuma karşı olduğunu vurgulayan Özhaseki, "Bu maksatla konuşmuş olsam da yine tepkim biraz aşırı bulunmuş olabilir. Ancak bu tepkim asla seçmene değil, oy alma hesabıyla teröre göz kırpan ayak oyunlarına karşıdır. Sözlerimin maksadından çıkartılmak istendiğini ve bundan siyasi menfaat gözetildiğinin farkındayım. Benim seçmeni lanetlemem gibi bir şey asla söz konusu olamaz. Milli iradeye yürekten bağlı biri olarak; seçmen kardeşlerimin her bir oyunun kutsal olduğuna inanıyorum.  Bugün de hala terörü lanetlemeyen oy kaygısıyla terör muhitlerine gerekli tepkiyi ortaya koymayan her türlü tutuma karşıyım. İlgili siyasiler; bana karşı gösterdikleri şiddetli tavrı keşke PKK’ya ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye karşı gösterselerdi" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?