Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a: Sen ne biçim Ak Partilisin?

Katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında açıklamalarda bulunan Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'a AK Parti cephesinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Arınç hakkında "Sen ne biçim Ak Partilisin?" paylaşımında bulundu. 

Gündem 20.11.2020, 12:28
Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a: Sen ne biçim Ak Partilisin?

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, "Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir. Kürt kardeşlerimizdir. Çözüm sürecinde bazılarının tahliyesi sağlanmıştı. Bunun da olabilir. Yargıçlar mahkemeler özgürlükçü düşünsünler." diyerek Demirtaş'ın tahliyesini istedi. Bunun yanında Arınç, halen tutuklu bulunan Osman Kavala'nın da tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Arınç, "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir." dedi.

Gökçek sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Bülent Arınç’ın bugüne kadar bana sataşmalarına partime zarar vermemek için sustum. Ama bugün Arınç teröristlere kol kanat geren, hatta çağrılarıyla isyana teşvik eden Demirtaş’a özgürlük istedi. Cumhurbaşkanı’mın, ve Ak Partimizin fikri bu değil. sen ne biçim Ak Partilisin?" 

"Yasin Börü'nün katillerine alkış tutan adama sen nasıl alkış tutarsın? Adamı masum ilan edersin? Şimdi twitlerimin altındaki yorumlara bak. Seni seven bir tane Ak Partili bulabilecek misin?"

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?