Meral Akşener: 128 milyar dolar nerede diye soruyoruz 128 masal anlatıyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Gündem 21.04.2021, 11:12 Burak ZİHNİ
Meral Akşener: 128 milyar dolar nerede diye soruyoruz 128 masal anlatıyorlar

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur. Hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır o da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. 

101 yıl sonra bugün ise maalesef millet iradesini hiçe sayan bir iktidarla ve çocuklarımıza yapılan her türlü kötü muameleye sessiz kalabilen çirkin bir anlayışla yüz yüzeyiz. Ne kadar yazık değil mi, nereden nereye!

Sayın Erdoğan ve ekibinin millet menfaatine söylenmiş hiçbir söze kulak asmamak gibi garip ve zararlı bir huyu var. Salgın konusunda ilk günden beri tüm uyarılarımızı yaptık. Bilim insanlarıyla, alan uzmanlarıyla çalışıp önerilerde bulunduk. Bilim ve tıp ne derse desin Sayın Erdoğan o meşhur inadıyla davranmaya devam etti. 

Bilim 15 gün tam kapanma dedi, kendisi duymazdan geldi. Salgın büyüdü. Bilim 28 gün kapanma şart dedi. Kendisi oralı bile olmadı. Salgın yavaşlamadı, tam gaz devam ediyor. Büyük illüzyonist Sayın Erdoğan'ın becerikli ellerinde memleket adeta bir kayıplar ülkesi oldu. Gri pasaportla yurt dışına gönderilen belediye görevlileri kayıp, Ege'de Adalar, Mısır'da Rabia kayıp. Uçan ekonomi masalları anlatılırken 128 milyar dolarlık rezerv kayıp. Kayıpların peşine düşenler için adalet kayıp. Milletimiz için hak, hukuk, huzur kayıp. Power point sunumların efendisi damat bakan da kayıp. 

Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, milletimiz, “128 milyar doların” akıbetini soruyor. O nedenle, biz de, 9 Ocak’tan beri, her fırsatta, her mecrada, aynı soruları soruyoruz. “Millet bunca zorlukla mücadele ederken, siz 128 milyar doları ne yaptınız?” diyoruz. “Neden sattınız?” diyoruz. “Ne kadara sattınız?” diyoruz. “Kime sattınız?” diyoruz. Peki cevap geliyor mu? Allah var, geliyor… 

Sayın Erdoğan’ın, ekonomi gurusu danışmanlarından biri çıkıyor; “Öyle bir para hiç olmadı.” diyor. Bir diğeri çıkıyor, “pandemide şu kadar şuna, bu kadar buna dağıttık.” diyor. Bir başkası çıkıyor, “milletin cebinde.” diyor. Merkez Bankası Başkanı çıkıyor, tam da bu ucube sisteme layık bir yöntemle, 128 milyar doların bozdurulduğunu itiraf ediyor. Bunun üzerine Hazine ve Maliye Bakanı çıkıyor, “Merkez Bankası milleti bilgilendirmeli.” diyor. Dün de en son, küçük ortak çıkmış, “Daha ne arıyorsunuz? Para, Merkez Bankası’nda” diyor…

Ağaç nerede? Balta kesti.

Balta nerede? Suya düştü.

Su nerede? İnek içti.

İnek nerede? Dağa kaçtı.

Dağ nerede? Yandı, bitti kül oldu…

128 milyar doları açıklayacağız diye 128 ayrı masal anlatıyorlar, masal dinliyoruz. 

Allah korusun bugün başımıza bir şey gelse cep delik cepken delik. 

Ben size 128 milyar doların ardındaki gizemi özetleyeyim. 

Bugün kaybolan 128 milyar doların hesabı sorulmayacak mı zannediyorsun. Çıkıp milletine bu beceriksizliğin hesabını vereceksin. İşi ona buna havale edip kenara çekilemezsin. Gece yarısı pankart indirtip milletin ağzını tıkayamazsın. Ana muhalefet partisi genel başkanına fezleke hatırlatarak bu işi kapatamazsın. 

Milletimiz fakirleşti, paramız pul oldu, işsizlik arttı, gençlerin umudu soldu. Şimdi kalkmış yine aynı hikayeyi anlatıyor. Diyor ki; 2021 yılı Türkiye için şahlanış yılı olacak... Milletime sormak istiyorum; 5 yıl öncesinden daha mı zenginiz?

Bu iktidar artık ömrünü tamamladı. Millete verecek bir şeyi, yazacak yeni bir hikayesi kalmadı. Yiğidi kuru soğana muhtaç etmiş bir iktidarın sefasına devam etmesi mümkün değildir. İktidar mensupları sarayda kendi kendilerine şahlanıyor olabilirler. Çocuğuna tablet alamayan babalar şahlanmıyor. 

Sayın Erdoğan; eşin, dostun, yandaşın istedikleri kadar şahlansın. Bunlar artık son şahlanışlarınız. Sandık gelecek ve o karar göklerden tepenize inecek. Türkiye için asıl şahlanış sizin iktidardan gittiğiniz o anda başlayacak. Sizin gidişiniz patates-soğan sıralarına mahkum ettiğiniz milletimizin şahlanışı olacak. 

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?