Meral Akşener adaylık için kararlı: Taviz yok, sözümden dönmem

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığı için kararlı tavrını sürdürüyor. Akşener "Ben talibim ve bu konuda taviz yok. Sözümden dönmem" dedi.

Gündem 21.07.2022, 09:34 Burak ZİHNİ
Meral Akşener adaylık için kararlı: Taviz yok, sözümden dönmem

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün ilk kez partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.


Yedi bölgenin ilçe başkanlarıyla salı toplantılarını sürdüreceği belirtilen Akşener, ilk buluşmayı İç Anadolu Bölgesi ilçe başkanlarıyla yaptı. Ankara’da bir otelde basına kapalı olarak düzenlenen ve altı saat süren toplantının ana gündem maddesinin 'yaklaşan seçimler' olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesinden Gamze Kolcu'nun haberine göre   Akşener, 6’lı masanın çalışmalarını ve cumhurbaşkanı adayını soran ilçe başkanlarına 'aday ismi' vermezken “Cumhurbaşkanlığını bırakın. Ben koltuğa talibim ve bu konuda taviz yok. Sözümden dönmem” dedi.

İYİ Parti’nin 'birinci parti olma' hedefini de yineleyen Akşener, 'başbakanlık hedefi' için İYİ Parti’nin en yüksek oyu alması ve seçimlerden birinci parti olarak çıkması gerektiğine işaret ederek “Hedefe ulaşmak için en yüksek oyu alacağız” diye konuştu.

Akşener, teşkilatına “Her an seçim kararı alınabilirmiş gibi çalışın” talimatı verirken “Millet İttifakı olarak iktidara en yakın olduğumuz zamanlardayız” değerlendirmesini yaptı. 

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?