Meral Akşener'den '3. ittifak' açıklaması!

İYİ Parti lideri Meral Akşener, 3'üncü bir ittifak arayışı olmadığını ve şu anda seçime yönelik bir çalışma olmadığını söyledi.

Gündem 02.04.2021, 15:40
Meral Akşener'den '3. ittifak' açıklaması!

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde AK Parti üyeliğinden istifa ederek partisine üye olan Lütfü Yılmaz'ı iş yerinde ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe ilçe esnaf ziyareti yaptığı bir dönemde kendisine bu iş yerinden davet geldiğini söyleyen Akşener, "Dün ben beni ziyaret eden bir kardeşimin işletmesine gelmiştim bugün de bir mensubumu ziyarete geldim. Dün misafir olarak gelmiştim, bugün mekanımıza geldim" dedi.

'Türkiye'de norm dediğimiz şey, sürekli olarak ortadan kaldırılıyor'

Akşener, güvenlik soruşturması oylamasının yenilenmesi kararına ilişkin "Bu gittikçe normali kanırtma hali. Türkiye'de norm dediğimiz şey, sürekli olarak ortadan kaldırılıyor. Bu defaki kanırtarak yapılan bir iş. Bunun neticesini, ben kendilerine hayırlı olacağını düşünmüyorum. Sayın Şentop bir hukuk profesörü zaten. İstanbul Sözleşmesiyle ilgili Sayın Erdoğan'ın söylediği söze bir tüy dikti. 'Montre'den de çıkabiliriz' canı isterse" diye konuştu.

'3'üncü bir ittifak arayışından bahsediliyor. Bu konuda bir çalışma var mı?' sorusuna, "Şu anda seçime yönelik bir çalışma yok. Herhangi bir şey yok. Herkes bir şey söylüyor. Ana konuları konuşmak bu ülkede çok pahalı oldu; açlığı, işsizliği, kayırmacılığı, esnafın halini konuşmak zor. Biz burada direniyoruz. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Siyasi partilerin ilan etmediği her şeyi karşı taraf konuşuyor. Bunun için biz de o tuzağa düşmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

DHA

Yorumlar (0)