Meteoroloji'den İstanbul'a yüksek sıcaklık uyarısı geldi

Meteoroloji, İstanbul için cuma gününden önümüzdeki haftanın ortasına kadar hava sıcaklığının 9 ila 13 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirtip mayıs ayındaki en yüksek sıcaklık değerinin aşılması ihtimaline karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

Gündem 13.05.2020, 14:49
Meteoroloji'den İstanbul'a yüksek sıcaklık uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağı kaydedildi.

MAYIS AYINDAKİ EN YÜKSEK SICAKLIK DEĞERİ AŞILABİLİR
Açıklamada, " Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir. Yurdumuzun diğer bölgelerinde ise mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir" denildi.

KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR, ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR UYARILDI
Uyarıda, "Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir" bilgileri yer aldı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138