Milletçe ne yapmalıyız?

Milletçe ne yapmalıyız?
An itibariyle içinde bulunduğumuz bu zor günlerde iç ve dış mihrakların tahriklerine kapılmamalıyız. Önceliğimiz güzel ülkemiz olmalı. Birliğimizi dirliğimizi korumalıyız. Belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşlik kavramına en çok ihtiyaç duyduğumuz günler bence bu günlerdir.

An itibariyle içinde bulunduğumuz bu zor günlerde iç ve dış mihrakların tahriklerine kapılmamalıyız. Önceliğimiz güzel ülkemiz olmalı. Birliğimizi dirliğimizi korumalıyız. Belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşlik kavramına en çok ihtiyaç duyduğumuz günler bence bu günlerdir.
Yaralı bir güvercin olmamalıyız olursak şahinlere, atmacalara, doğanlara ve kartallara yem oluruz. Tarihimiz de bundan çok daha zorlukları kanımızla canımızla bedel ödediğimizi ama eninde sonunda da bağımsızlığımızı vermişiz bunu unutmamalıyız. Ancak birlikle dirlikle vatanımızı ve birbirimizi sevmekle bu idealimizi gerçekleştirebiliriz.
Siyasileri ve siyasi partileri sever sevmezsiniz. Yargılayıp eleştirebilirsiniz. Bunlar bizim iç işlerimiz. Biliyorsunuz ki siyasiler ve siyasi partiler uzaydan işgalcı olarak gelmiyorlar. Yasal yollarla önümüze gelen seçim sandığından ellerimizle oylarımızla onları bizler parlementoya taşıyoruz. Mili iradenin seçimi sonunda ortaya çıkıyorlar. Her an yine önümüze gelebilecek genel ve yerel seçimlerle bizler beğenmediğimiz o siyasi partileri ve siyasileri değiştirme fırsatına sahibiz. Bu konuyu es eçiyorum dedim ya bu bizim iç meselemiz. Asıl mesele şu an içinde bulunduğumuz konu.
Var olma ve bekamızı sürdürme meselemize dönmeliyiz. Yapacağımız her kavga her tür ayrılık kimlere yarıyor biliyormusunuz; emperyalist ve işgalcı güçlere yarıyor. Artık bir köy konumunda olan bu gezegenimiz de herkes her şeyi görüyor ve gelişen olayların; ne olup bittiğinin farkındadırlar. Zaaf göstermemeliyiz.
Eğitimimizle sanayimizle kalkınma hamlelerimizle ve uygulamak zorunda kaldığımız dev projelerimizle güçlü olduğumuzu hiç kimselere yem olan bir ülke ve bir millet olmadığımızı ispat etmeliyiz. Biz asil güçlü ve bağımsızlığımıza fazlasıyla düşkün bir milletiz. Dedim ya miletçe ne yapmalıyız diye tek cümleyle yapılması gerekenleri fedakarlıklarla azimle ve güçlü olarak yapmalıyız. Yapabilecek güç ve kabilliyetteyiz.
İstiklal Savaşı vermiş ve eninde sonunda istiklalini istikbalini elde etmiş bir millet olarak bir devlet olarak nasıl başardıysak ve ayakta kalıp bu günlere gelebildiysek tekrar o gücümüzü enerjimizi aklı selimimizi devreye koyup onurlu dik ve güçlü profilimizi herkese ispat etme günü bugündür. Bizleri güzel yarınlara taşıyacak ve neslimize şaheser bir ülkeyi bir geleceği miras olarak bırakabilmemiz için her zamandan daha çok birlik içinde olmalıyız. Millet olarak bizler buna mecburuz.
Küçük insanlar minik olaylara takılır kalırlar takıntı hale getirirler. Oysa büyük insanlar büyük davalara emellere ve fikirlere kendilerini adarlar. Eninde sonunda da kazanırlar. Geçmişte kazandığımız gibi. O ne demiş, bu ne demişlerle kaybedecek zamanımız yok. Değişen ve gelişemekte olan hain plan ve sinsi projelerin dans ettiği Ortadoğu'da bizler önemli bir coğrafyadayız. Ülkemizi ve milletimizi korumanın güzel yarınlara taşımanın yegane yolu metodu yöntemi mutlak birliktelliğimizden geçer. Ben böyle inanıyor böyle düşünüyor ve bunun en doğru olduğuna inanıyorum.
Mısır'daki kanlı eylemin Müslümanlara mal edilmek istendiğini gördünüz. Bununla yola çıkarsak kimlerin kim oldukları ve ne yapmak istedikleri çok açık olarak orta da değil mi? İslam ile terörü bir araya getirmenin ve beyinsiz beyinlere adeta montaj etmek isteyen bu emperyalist güçlerin ne de çok kan seven ve kandan beslenen kansız oldukları apaçık ortadayken onların oyunlarına gelmek ucuz bir davranış olmaz mı?
Bitirirken cuma namazlarını eda ederken katliyama uğrayan Mısırlı müslüman kardeşlerimizin cennet mekan olmalarını yüce Allah'tan diler ve tüm mısır halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Yaptıkları ve planladıkları eylemlerle bu emperyalist işgalci güçler kendilerini deşifre edip yeterince açıklamış oluyorlar zaten; yeter ki biz görelim ve her tür tedbirlerimizi alalım almasını bileleim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.