Muharrem İnce'den kritik toplantı: Parti ismi için 2 seçenek masada

Memleket Hareketi'ni başlatarak CHP'den istifa eden Muharrem İnce, ekip arkadaşlarıyla Ankara'da bir otelde bir araya geldi.

Gündem 24.02.2021, 12:27 28.02.2021, 10:38
Muharrem İnce'den kritik toplantı: Parti ismi için 2 seçenek masada

Memleket Hareketi'ni başlatarak CHP'den istifa eden Muharrem İnce, ekip arkadaşlarıyla Ankara'da bir otelde bir araya geldi. Parti kurma çalışmalarına hızlandıran İnce, kurmaylarıyla birlikte parti programı ve tüzüğüne son şekline vermek üzere toplantı yaptı.

Başkent'te otelde bir araya gelen İnce ve ekibi, partinin ismi, logosu, müziği ve tüzüğü ile ilgili son değerlendirmeleri yapacak. Partinin ismiyle ilgili 'Umut Partisi' ve 'Memleket Partisi' seçeneklerinin masada olduğu öğrenildi. Toplantıya, CHP'den istifa eden isimlerin de katıldığı belirtildi. Öte yandan partinin genel merkezinin de tutulduğu, binada tadilat çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. 

"Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçecek"

Muharrem İnce, toplantı için otele girişte DHA'ya yaptığı açıklamada, toplantıda parti programına ve tüzüğüne son şeklinin verileceğini söylerek şu açıklamalarda bulundu: "Programı tartışacağız bugün. Türkiye'nin değil Avrupa'nın en çağdaş tüzüğü bizimkisi olacak. Ayrıntıları açıklayacağım önümüzdeki günlerde. Genel başkanı üyeler seçecek. Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçecek. Kota değil fermuar yöntemi olacak. Bir kadın bir erkek olacak. 'Kota' deyip kimseyi kandırmayacağız. Gerçek demokratik bir tüzük olacak. Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız".

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?