Muharrem İnce’den Semih Yalçın’a yanıt

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP lideri Bahçeli’ye TTB açıklaması üzerine sert çıkış yapan Muharrem İnce’ye “siyaset bukalemunları” demişti. İnce’den bu sözlere yanıt gecikmedi ancak polemiğe de girmedi. İnce, “Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum. Zeka ve mizahı kullanarak, taşı gediğine oturtacak şekilde, karşıdakini sarsacak şekilde, onu düşündürtecek şekilde bir açıklama olursa cevap veririm. Kaba sözler benim işim değil” diye konuştu…

Gündem 21.09.2020, 14:33 Gazete Damga
Muharrem İnce’den Semih Yalçın’a yanıt

CHP’li Muharrem İnce, “Memleket Hareketi” gezileri kapsamında bugün Amasya’da halkla buluştu. Önce Merzifon ilçesini ziyaret eden İnce, ilçede dolaşarak vatandaşları selamladı.

Muharrem İnce, Türk Tabipler Birliği ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili açıklamalarını eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, “Çapınıza bakmadan MHP ve liderine dil uzatan sizin gibi siyaset bukalemunları teker teker temizlenecek” çıkışına da yanıt verdi.

“KABA SÖZLER BENİM İŞİM DEĞİL”

İnce, şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin elinde akıllı telefonla var, artık akıllı fabrikalar var. Akıllı telefonların, fabrikaların ve şirketlerin olduğu bir dönemde akıllı siyaset lazım. Siyasi tartışmaların içerisinde mizah var mı, bir zeka kırıntısı var mı diye bakarım. Bir siyasetçi, başka bir siyasetçiyi taşı gediğine oturtmalıdır. İçinde şaka, mizah ve zeka olmalıdır, onu köşeye sıkıştırmalıdır, gülümsetmelidir. Bunlar varsa siyaseten cevap veririm, bunlar da akıllı siyasettir. Yoksa kaba sözler, artık eski model siyasetçilerin işidir. Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum. Zeka ve mizahı kullanarak, taşı gediğine oturtacak şekilde, karşıdakini sarsacak şekilde, onu düşündürtecek şekilde bir açıklama olursa cevap veririm. Kaba sözler benim işim değil”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?