Muharrem Sarıkaya’nın saldırısı sonrası Fatma Şahin'den yeni açıklama

Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında yaşanan ses problemine müdahale eden İHA kameramanı Ahmet Demir’e yaptığı saldırı anının sosyal medyaya yansıması üzerine bir çok kişi saldırıya tepki gösterdi.

Gündem 20.12.2021, 11:58 20.12.2021, 12:10
Muharrem Sarıkaya’nın saldırısı sonrası Fatma Şahin'den yeni açıklama

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'de yaşanan olay sırasında sessiz kalarak tepkilerin hedefi olmuştu. Şahin, yeni bir yazılı açıklama yaparak, olayla ilgili "çok üzgün" olduğunu ifade etti.

Fatma Şahin'in yazılı açıklaması şöyle oldu:

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı yazılı açıklamasında, “Habertürk TV’de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya’nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım.

MAĞDURİYETİNİ VE ÜZÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞIYORUM 


İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok. Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi. Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim.

TEK DÜŞÜNCEM YAYININ SÜRMESİNİ SAĞLAMAKTI

Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı. Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur. Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Fatma Şahin'den yeni açıklama: Tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı

Yorumlar (0)