O ilimizde vaka sayısı 6'ya yükseldi, 18 işçi karantinaya alındı

Karabük'te pozitif vaka sayısı yeniden artış göstermeye başladı. 8 günde 6 koronavirüs vakası tespit edilirken, iki ayrı şantiyede bulunan toplam 18 işçi ise karantinaya alındı.

Gündem 04.06.2020, 20:58 Gazete Damga
O ilimizde vaka sayısı 6'ya yükseldi, 18 işçi karantinaya alındı

Karabük'te yeniden koronavirüs vakaları görülmeye başladı. Son 8 günde vaka sayısı 6'ya yükselirken, Yenice ilçesinde iki ayrı şantiyede inşaatta çalışan toplam 18 işçi karantina altına alındı.

18 İŞÇİ KARANTİNAYA ALINDI
Karabük'te bayram tatili dolayısıyla izinli olarak gittiği memleketi Gaziantep'ten dönen işçide koronavirüs tespit edildi. Yenice ilçesinde bulunan iki ayrı şantiyede bulunan toplam 18 işçi karantina altına alındı. Polis ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatılarak giriş ve çıkışların yasaklandığı şantiye alanında bir işçi de daha pozitif vaka olduğu tespit edildi. Özel koruma kıyafetli 112 Sağlık ekipleri tarafından şantiyeden alınan işçi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Kovid-19 testi pozitif çıkan işçiyi hastaneye getiren ekiplerin daha sonra ambulansı dezenfekte ettiği görüldü.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?