Oğlu Boğaziçi eylemlerinde tutuklanan AK Partili Gamze Demirtaş istifa etti

Boğaziçi Üniversitesi eylemleri sebebiyle tutuklanan Boğaziçili öğrenci Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Gündem 15.02.2021, 16:05 15.02.2021, 16:10
Oğlu Boğaziçi eylemlerinde tutuklanan AK Partili Gamze Demirtaş istifa etti

Annesinin AK Parti Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı olduğunu belirten Boğaziçi öğrencisi Doğu Demirtaş, "Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek? Bu kadar öğrenciyle ve aileleriyle ne kadar helalleşecek” diye sormuştu.

Boğaziçi Üniversitesi önünde açılan resim sergisinde Kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş,AK Parti Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti. Gamze Demirtaş, aynı zamanda AK Parti Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı. Odatv’nin haberine göre, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı yöneticileri istifayı doğruladı ama sebebini açıklamadı. Gamze Demirtaş’ın istifasında sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevini bıraktığını ifade ettiği belirtildi.

CHP milletvekilleri Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 2 kişiyi cezaevinde ziyaret etmişti. Ziyarette tutuklu öğrenci Doğu Demirtaş, “Annem Gamze Demirtaş, AK Parti’nin Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı. Bir ülkede bir bakan sürekli insanları hedef gösterirse, öğrencilere ‘sapkın’ derse, ‘Teröristleri içeri aldık’ derse, savcılar nasıl özgür karar verecek? Onlar da kendilerini baskı altına hissediyor, tutuklamaması gereken kişileri tutuklamak zorunda hissediyor. Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek? Bu kadar öğrenciyle ve aileleriyle ne kadar helalleşecek” diye sormuştu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?