Oğuzhan Asiltürk'ün sözleri Saadet'i karıştırdı; "Benim sayemde bize kötü davranmıyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret etmesiyle tartışmalara sebep olan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, son açıklamaları ile gündem oldu. Asiltürk'ün "Şu anda bize hiçbir parti kötü davranmıyor. O da benim çalışmalarımdan dolayı" sözleri Saadet Partisi'nde tepkiye yol açtı.

Gündem 04.03.2021, 15:21 04.03.2021, 19:31 Gül Sert

Kudüs TV'de konuşan Asiltürk, AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanlığı'na Milli Görüş çizgisinden Osman Nuri Kabaktepe'nin getirilmesine yönelik soruyu değerlendirirken dikkat çeken sözler sarf etti: 

"Sayın Cumhurbaşkanı'na huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kendisi mezun olduğu zaman genç bir kardeşinizken, ben belli makamlarda idim. Devamlı 'abi' bilir. Ziyarete geldikten sonra, bütün bunların hepsinin önlenmesi için elinden gelen her şeyi yaptı.

Bizim şimdi tutup da hepimizin şikayet ettiği, bu çatışmayı ortadan kaldıran insanlara 'geçmişte şöyle, geçmişte böyle' dememiz akıl ve mantıkla bağdaşmaz.

"HİÇBİR PARTİ BİZE KÖTÜ DAVRANMIYOR"

Biz günü yaşıyoruz, bugünü yaşıyoruz. Dün geçti, bundan bir sene önce de bitti. Şimdi bugünü yaşayacağız. Bugün hepimiz birbirimize iyi davranacağız. Şu anda bize hiçbir parti kötü davranmıyor. O da benim çalışmalarımdan dolayı. Bu kadar gayret gösterdiğimi de herkes biliyor.

Erbakan'ı Anma Ve Anlama toplantısında diğer partilerin konuşmacıları, samimi olarak elimi sıkarak teşekkür ederek yanımıza geldiler. Kimsenin aleyhinde bir şey söylemiyorum. Buna ihtiyacımız var. Bazı siyasiler buna uymuyorlar, yanlış yapıyorlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?