Olay TV yayın hayatına tamamen son verdi... 180 gazeteci işsiz kaldı

Kısa bir süre önce yayın hayatına son veren Olay TV, yeni kanal kurma girişiminin sonuç vermemesinden sonra tamamen kapandı. Olay TV'nin tamamen kapatılmasının ardından180 gazeteci işsiz kaldı.

Gündem 15.02.2021, 13:45
Olay TV yayın hayatına tamamen son verdi... 180 gazeteci işsiz kaldı

1994 yılında Cavit Çağlar tarafından Bursa’da yerel bir televizyon kanalı olarak kurulan Olay TV, kısa süre önce kabuk değiştirerek haber kanalı formatında izleyiciler ile yeniden buluşmuştu.

Merkezini İstanbul'a taşıyan ve çeşitli medya kuruluşlarından flaş isimleri transfer eden kanalın frekansını elinde bulunduran iş insanı Cavit Çağlar’ın 25 Aralık'ta çekilmesinin ardından yeni kanal arayışına giren Hüseyin Köksal’ın çabaları sonuçsuz kaldı, Olay TV ekibindeki 180 gazeteci işsiz kaldı.

KAPANMA VE TASFİYE KARARI

Olay TV'de bugün kritik bir gelişme yaşandı. Toplantıya çağrılan çalışanlara kapanma ve tasfiye kararı iletildi. Barış Yarkadaş'ın aktardığına göre Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, "Frekans almamız engellendiği için kanal kuramıyoruz" açıklamasını yaptı. 


Barış Yarkadaş, gelişmeleri sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı:

"OLAY TV ekibi az önce Kağıthane Cendere'deki binada toplandı. Kanal kurma girişimini sürdüren yöneticiler, sonuç alamadıkları için faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı. Böylece 180 arkadaşımız daha iktidarın baskıcı tutumları yüzünden bu karda kışta işsiz kaldı.

OLAY TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, yeni kanalın kurulması için umut içinde bekleyen arkadaşlarına "Hüseyin Köksal Bey'in çabaları sonuç vermedi. Frekans almamız engellendiği için kanal kuramıyoruz" dedi. Konuştuğum arkadaşlar, Süleyman Sarılar'ın ağladığını ve"Size hayatının en zor konuşmasını yapıyorum" dediğini aktardı. Hükümet, OLAY TV ekibinin yeni bir kanal almasının önüne türlü engeller çıkardığı için 180 basın emekçisi işini, halkımız da haber alma hakkını kullanacağı bir yayın organını kaybetti. Çok yazık oldu. Çok üzücü..."

NE OLMUŞTU?

26 günlük yayın hayatının ardından ekranı karartan Olay TV'nin sosyal medya ve internet sitesindeki ismi tvhaberi.com olarak değiştirilmişti. Olay TV'nin sahibi iş insanı Cavit Çağlar, "İktidardan hiçbir baskı görmedim, yayınları durdurma kararını tamamen kendi kendime verdim" açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?