Özgür Özel: Koronavirüsle mücadelede yeni stratejiye ihtiyaç var

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Koronavirüs vakalarında dramatik artışlar yaşandığını belirterek, etkin mücadele için yeni bir strateji oluşturulmasını istedi.

Gündem 06.08.2020, 13:51 Gazete Damga
Özgür Özel: Koronavirüsle mücadelede yeni stratejiye ihtiyaç var

Özel, “Tayyip Erdoğan’ın ekonomik gerekçelerle aldığı siyasi kararların ceremesini başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız çekmektedir. Erdoğan’ın aldığı kararlar nedeniyle Koronavirüs'le mücadele noktasında normalleşme kararının alındığı 1 Haziran’dan bu yana verilere yansıyan umut verici bir gelişme yaşanmamıştır” dedi.

CHP’li Özel, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs vakalarına ilişkin açıklanan verilerde yaşanan ciddi artışlar nedeniyle salgınla mücadele noktasında soru işaretlerinin bulunduğuna dikkati çekerek, “Günlük vakalarda yeniden 1000’in üzerine çıkılması nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın ve Bilim Kurulu’nun yeni tedbirler alması gerektiği ortadadır. Türkiye’de 1 Haziran’da başlayan normalleşmenin ardından bilimin yerine siyasetin sözünün geçtiği, meslek örgütlerinin birikimlerinden ve açıklamalarından yararlanmak yerine onların dışlandığı bir süreç yönetilmiş, bu da koronavirüs vakalarının azaltılamamasına ve salgınla mücadelede geriye gidilmesine neden olmuştur” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?