PTT ne zaman açılacak? Sosyal yardım parası ve işsizlik maaşı nereden alınacak?

Son iki günde halkın koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal izolasyonu hiçe sayarak oluşturduğu PTT kuyrukları sonrasında önemli bir karar alındı. PTT şubelerinin faaliyetleri durduruldu. Buna göre şubeler kapalı olacak. Peki PTT ne zaman açılacak? Sosyal yardım parası ve işsizlik maaşı nereden alınacak

Gündem 03.04.2020, 11:58 03.04.2020, 23:36
PTT ne zaman açılacak? Sosyal yardım parası ve işsizlik maaşı nereden alınacak?

Koronavirüs sebebiyle 2 milyon aileye verilecek olan sosyal yardım parası ve emekli maaşlarının aynı tarihe gelmesi PTT şubeleri önünde kuyruklar oluşmasına neden olmuştu. İşsizlik maaşını da almak isteyen vatandaşlar da bu kalabalığa dahil edilince önü alınamaz bir kalabalık ortaya çıkmıştı. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı ortamda virüs yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla PTT şubeleri kapatıldı. PTT ne zaman açılacak? Sosyal yardım parası ve işsizlik maaşı nereden alınacak? PTT kargo açık mı kapalı mı? Detaylar haberimizde.
 

PTT'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Dünya Sağlık Örgütünce yüksek riskli pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünyada birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde salgının yayılmasının engellenmesi, vatandaşlarımız sağlık güvenliklerini ve kamu düzenini korumak için sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına birçok tedbire başvurulmuştur.

Salgının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile vatandaşlarımıza yönelik Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı adı altında bir tedbir paketi yürürlüğe konulmuştu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 01.04.2020 tarihinden itibaren 81 il ve 923 ilçemizde uygulanmaya başlamıştır.

ptt

İlk etapta 2.111.000 haneye PTT aracılığıyla 1.000 TL ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir.

Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerini riske atılmaması yönünde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın (PTT) ortak değerlendirmeleri sonucunda;

oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahsekonu ödemeler yapılmayacaktır.


Hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemeleri 03.04.2020 Cuma saat 10:00'dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


PTT KARGO ADRESİ VE TELEFONU

PTT Kargo Merkez Binası; PTT Kargo merkez binası, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi, No: 2, PK: 06101, Ulus / Altındağ / ANKARA adresinde bulunmaktadır.

PTT Kargo Merkez Şubesi Telefon Numarası: 0 312 509 50 00


PTT KARGO'NUN TARİHİ

PTT Kargo, 3 Temmuz 2008 yılında PTT tarafından hizmete açılmış bir kargo taşımacılığı firmasıdır. Tüm Türkiye'de hizmet vermektedir. Kargoları ücretlendirirken uzaklığa göre ücret sunmadıkları için, alanında en ucuza hizmet veren firmalardandır. PTT kargonun 82 adet PTT başmüdürlüğü, 1019 merkez şube, 2729 adet alt şubesi ve 506 adet acentesi bulunmaktadır.


Yorumlar (64)
ŞENEL 2 ay önce
İşsizlik maaşı nasıl alınır
Cuma kuş 2 ay önce
İşsizlik maaşını nasıl alacağız PTT ler kapanmış pazartesi almam lazım
uğur 2 ay önce
ikametin bulunduğu yere yapılacak . ya evde yoksak ? onun ile ilgili açıklama yok
Bahar 2 ay önce
İşsizlik ödeneği ni nasıl alacaz.
Özkan 2 ay önce
İşsizlik maaşı ödemeleride zamanında yapılır umarım
Naim 2 ay önce
İşsizlik maaşını nasıl alacagiz
Tahsin 2 ay önce
İşsizlik maaşı nasıl alabiririm ptt kapalı
Recep 2 ay önce
Issizlik maasini nerden alacaz
Ahmet 2 ay önce
İssizlik maasi nereden alinacak
İlknur 2 ay önce
Dün itibari ile adres değişikliği yapılmış ve yeni ikamet alinamamissa ne yapmamız gerekiyor görevliler nasıl ulaşacak bize
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?