Samsun merkezli büyük operasyon: Suç örgütü çökertildi

Samsun merkezli 4 ilde yapılan kapsamlı operasyon sonucu lideri cezaevinde tutuklu bulunan suç örgütü çökertildi.

Gündem 23.02.2021, 14:32 28.02.2021, 10:51
Samsun merkezli büyük operasyon: Suç örgütü çökertildi

Samsun ve 4 ilde 500'den fazla polisin katılımıyla gerçekleşen dev operasyonda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suç örgütünün çökertti.

Yaklaşık 6 aylık yapılan çalışmanın ardından Samsun merkezli ve İstanbul, Adana, Ordu'yu da kapsayan ve 500’ün üzerinde polisin katıldığı sonucu 57 şüpheli yakalanarak ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şüphelilerin, ‘kasten adam öldürme', 'azmettirme', 'cebir ve tehdit yöntemleri ile ihaleye fesat karıştırma', suç örgütünün korkutucu gücünü kullanarak 'nitelikli yağma', 'yağmaya yönelik silahlı tehdit', 'iş yeri kurşunlama', 'silahla kasten yaralama', 'mala zarar verme', suç örgütüne gelir sağlamaya yönelik uyuşturucu madde ticareti', yine ‘örgüte gelir sağlamak amacıyla kumar oynatmak', 'soruşturmanın gizliliğinin ihlali', 'resmi belgede sahtecilik', 'nitelikli dolandırıcılık', 'suçlunun kayrılması’ suçlarını işledikleri belirtildi.

Örgüt lideri cezaevinde tutuklu

Yapılan arama sonucu, 30’a yakın silah, binlerce mermi, tüfek kartuşu ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden H.Y.’nin evinde yapılan arama sırasında pencerenin dışındaki pervaza sakladığı tabancalar da polisin dikkati sayesinde bulundu.

Örgüt lideri Eyüp Atmaca’nın cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?