Şanlıurfa'da kamp yaparken ölen 3 kişinin kömür ateşinden zehirlendikleri ortaya çıktı

Şanlıurfa Valiliği, gölet kenarında kamp yapan 3 kişinin taş ocağı mangalında yaktıkları kömür ateşinden sızan gazdan zehirlendiklerini açıkladı.

Gündem 23.02.2021, 13:27 28.02.2021, 10:52
Şanlıurfa'da kamp yaparken ölen 3 kişinin kömür ateşinden zehirlendikleri ortaya çıktı

21 Şubat Pazar günü Bozova’nın Atatürk Baraj göleti yakınındaki Buğdayhüyük Mahallesi'nde balık tutmak için göl kenarında kamp yapan Kamuran İzol (12), Mustafa Kılıç (47) ile Hayriye Albers (50) ölü bulundu. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, 3 kişinin araç içerisinde taş ocağı mangalında yaktıkları kömür ateşinden sızan gazdan zehirlendiklerini belirledi. 

Şanlıurfa Valiliği olay sonrası yapılan incelemeler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Panelvan tipi araç ile balık tutmak ve piknik yapmak için gelen 1'i çocuk 3 kişilik bir aile, araç içerisine koydukları ısınmak amaçlı taş ocağı çay mangalını, odun ve kömür ile yakmak suretiyle uyumaları üzerine sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmiştir. Söz konusu olayda kullanılan taş ocağı çay mangalının, açık arazide yemek pişirmek veya su ısıtmak amaçlı kullanılması gerekirken, kapalı bir alanda amaç dışı kullanılması sonucu bir ailenin yok olmasına neden olmuştur."

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?