"Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın" diyen Soylu neden istifa etti?

Süleyman Soylu, bu akşam Twitter'da yaptığı açıklamayla, "Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından oluşan görüntüler mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı" diyip istifasını açıkladı.

Gündem 12.04.2020, 23:09
"Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın" diyen Soylu neden istifa etti?

Cuma akşamı gece yarısına 2 saat kala ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrasında sokaklarda yaşanan görüntülerle tepkilerin hedefinde kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Eleştirileri aldım, kabul ettim" diyip istifasını duyurdu.

Peki cuma akşamından bu yana neler yaşandı?
İçişleri Bakanlığı, cuma akşam saat 22.00'de İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta gece 00.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Kararın ardından vatandaşlar market ve fırınlara akın ederek kargaşaya yol açtı.

Koronavirüs salgınını önlemek için alınan bu kararın ardından salgını artıracak görüntüler oluşması sebebiyle tepki alan Süleyman Soylu istifasını şu sözlerle açıkladı: 

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah'a ısmarladık.. Allah milletimizi korusun..."


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?