SBK Holding'e operasyon

SBK Holding’e kara para aklama iddiasıyla operasyon düzenlendi. Aralarında yönetim kurulu başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın da bulunduğu 19 şirket yöneticisi hakkında gözaltı kararı verildi.

Gündem 29.12.2020, 13:26 29.12.2020, 13:29 Gül Sert
SBK Holding'e operasyon

SBK Holding’e kara para akladığı iddiasıyla operasyon düzenlendi. Aralarında yönetim kurulu başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın da bulunduğu 19 şirket yöneticisi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin 132 milyon dolarlık kara para aklamakla suçlandığı ileri sürüldü.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarlar Mücadele Daire Başkanlığının yaptığı istihbarat çalışmasında, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) takibine takılmamak için paravan şirketler kurduğu ileri sürülen şüphelilerin bu yolla 132 milyon dolar para akladığı öne sürüldü.

Ayrıca Korkmaz tarafından kurulduğu öne sürülen SARL adlı şirketin hayali ihracat yaptığı vergi kaçırdığı da hakkındaki suçlamalar arasında yer aldı.

Gözaltı kararı verilen 19 şüpheliden 10’u yakalanırken, şüphelilerden 8’inin yurt dışında olduğu, firari olan bir şüpheliyi yakalama çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?