Sedat Peker’in açıkladığı kokain yüklü konteyner numaraları doğru çıktı

Sedat Peker’in açıkladığı kokain yüklü konteynerler numaraları Kolombiya’da 5 ton kokain ele geçirilen konteynerlerle eşleşti.

Gündem 17.11.2021, 11:52 17.11.2021, 14:03 Dilan Ölmez
Sedat Peker’in açıkladığı kokain yüklü konteyner numaraları doğru çıktı


Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, Twitter hesabından geçtiğimiz yıl 5 tonu aşkın kokain ile yakalanan konteynerin numaralarını açıkladı. 2020 Haziran ayında Kolombiya’nın Buenaventura limanında yakalanan konteynerin içinde Türkiye’ye gönderileceği iddia edilen 5 ton kokain ele geçirilmişti. Kolombiya narkotik polisinin direktörü Jorge Luis Ramirez Aragon, söz konusu konteynerlerin Türkiye'ye götürülmesinin planlandığını belirtmişti.Bunun, Kolombiya polisinin korona virüs salgını döneminde ele geçirdiği en büyük uyuşturucu miktarı olduğu belirtilmişti.
sedat peker -1

“GİDİN SAHİPLERİNİ ALIN”

Sedat Peker, söz konusu kokain yüklü konteynerin numarasını açıklayarak, kokainin hangi şirkete gideceğinin bu numaralar ile tespit edilebileceğini ve bu kişilerin yakalanması çağrısında bulundu. Peker, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “4 ton 900 kilo kokainin yüklü olduğu iki konteynerin numaralarını öğrendim. Onları buradan yayınlayacağım. Nasıl her uçağın, her geminin bir numarası varsa konteynerlerin de numaraları vardır. Bu numaralardan o konteynerin dünyanın neresinde olduğu, nereye gideceği hangi şirkete teslim edileceği takip edilebilir. Kolombiya Devleti’nden bilgi istemenize de gerek kalmadı. Sizin için onu da ben buldum. Sayın Savcılar, Sayın Hakimler, Sayın Polisler; bana İnterpol kararı çıkarabilmek için böyle komik dosyalar açmayla bu işler olmaz. TWEETLERE VE ZEKAYA YENİLECEKSİNİZ. Çünkü sizin yaptıklarınız GAYRETULLAH’a dokundu. Yüce ALLAH’ı kimse yenemez. Siz de yenemeyeceksiniz. AHİRETLİK, iyi oku. Tüm dünyaya rezil olup gideceksiniz.

1. Konteyner numarası: Mrku45666740
2. Konteyner numarası: Mtku46253247"
sedat peker-2

GEÇEN YIL HAZİRAN AYINDA YAKALANMIŞTI

Peker’in açıkladığı konteyner numaralarından birinin 2020 Haziran ayında 5 ton kokain ile yakalanan ve Türkiye’ye gönderileceği belirtilen konteynerin numaraları ile eşleşiyor. Sedat Peker’in paylaşımlarına cevap veren ve o dönem Kolombiya televizyonlarında yayınlanan görüntüleri paylaşan Muhammed Acar, “Konteyner numaralarının başından 4'leri silince sanırım teyide ulaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YENİÇAĞ

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?