Selçuk Özdağ, Bahçeli'yi eleştirmişti; " Türkiye'yi düşünmüyor"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi.

Gündem 15.01.2021, 15:02 15.01.2021, 15:11 Gül Sert
Selçuk Özdağ, Bahçeli'yi eleştirmişti; " Türkiye'yi düşünmüyor"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi.Saldırının ardından Özdağ'ın dün MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Bahçeli'nin seçimle ilgili daraltılmış bölge sistemi, milletvekili adaylığının yeniden tarifi, yerel yönetimin yapısının cumhurbaşkanlığı sistemine uyarlanması gibi taleplerini yorumlayan Özdağ, "Doğru söylüyor ama bunu söylerken kendi partisini düşünüyor, Türkiye'yi düşünmüyor. Örneğin benim bölgem Manisa'da dar bölge uygulanırsa mezhepsel yapılar, mafyatik yapılar ve parası olanlar Parlamento'ya girebilir temsilde adalet sağlanamaz. Yoksa ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmek Türk demokrasisine zarar vermiş olur. Bir yandan da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yaşatmak istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye'de çare değildir. Türkiye'de tam demokrasi için demokratik parlamenter sistem çaredir. Geçmiştekini istemiyoruz orada yanlışlar vardı, eksiklikler vardı." demişti.

Ayrıca Özdağ; 12 Ocak gecesi Bahçeli'ye sosyal medya hesabından;  "Sahi, 17-25 Aralık sizce nedir Sayın Devlet Bahçeli?" diyerek çok sert tepki göstermişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?