Selefilerden tarikatlara: Tüm pislikler bunlarda, konuşursak dağılacaklar

Selefilerden tarikatlara: Tüm pislikler bunlarda, konuşursak dağılacaklar
Ahmet Mahmut Ünlü'nün "Bu adam 'Bu devlet kafir, askerlik yapmanın hükmü kafirliktir. Askerde patates soğan soysa da kafir. Devletin imamlarına kafir' diyor" dediği Selefi Vasat Kitabevi'nin liderinden cevap geldi.  Ebu Haris ismini kullanan selefi tarikatçı, “Bütün pislik bunlarda. Rant var, çocuk istismarı var, cin çıkarma var, ajanlarla bunlar görüşüyor. Ne yapacaklar? Tam dağılırken müritlerine eksen kayması yaşatıp ‘selefiler silahlanıyor’ diyecekler. Konuşturacaklar bir gün beni. Zorluyorlar. Konuştuğ

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen İsmailağa cemaatinden Ahmet Mahmut Ünlü’nün, “Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar iç savaşa hazırlanıyorlar” sözleriyle ilgili emniyette ifade vermişti. Ünlü’nün söz konusu selefi yapılanmalara örnek olarak dikkat çektiği tek isim ise İzmir merkezli ‘Vasat Kitabevi’ çatısı altında hareket eden ve ‘Ebu Haris’ diye bilinen bir kişinin liderliğindeki gruptu.

Ünlü, “Ebu Haris bana reddiye yapıyor, tekfir ediyor. İzmir’deki Selefi Vasat Kitabevi’nin başındaki adam. Bu adam ‘Bu devlet kafir, askerlik yapmanın hükmü kafirliktir. Askerde patates soğan soysa da kafir. Devletin imamlarına kafir’ diyor. Bunların sesli kayıtları var. Biz senelerdir bu adamlara kürsüden reddiye yaptık” demişti.

‘Ebu Haris’ isimli tarikatçı, Vasat Kitabevi’nin Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamayla Ünlü’ye yanıt verdi. Son 2 senede tarikatlarda çok büyük bir çöküş olduğunu söyleyen Ebu Haris, kendilerinde ise ‘yükseliş olduğuna’ dikkat çekerek, oluşturdukları WhatsApp grubundaki katılımcı sayısınının 6 bin kişi olduğunu açıkladı. ‘Ebu Haris’, bunlardan 3 bininin ‘müşrik’ olduğunu belirtti.

Ebu Haris


 Ebu Haris ismini kullanan selefi tarikatçı, açıklamasında, “Bütün pislik bunlarda. Rant var, çocuk istismarı var, cin çıkarma var, ajanlarla bunlar görüşüyor. Ne yapacaklar? Tam dağılırken müritlerine eksen kayması yaşatıp ‘selefiler silahlanıyor’ diyecekler. Konuşturacaklar bir gün beni. Zorluyorlar. Konuştuğumda emin olun dağılacaklar” ifadelerini kullandı.abcgazetesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.