Şentop: 9 milletvekili koronavirüs tedavisi görüyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 9 milletvekilinin koronavirüs tedavisi gördüğünü açıkladı. Şentop 35 personelde de virüs tespit edildiğini ifade etti.

Gündem 06.08.2020, 14:17 Gazete Damga
Şentop: 9 milletvekili koronavirüs tedavisi görüyor

Meclis personelinin ve milletvekillerinin sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Şentop, "Toplam 35 personelimizde koronavirüs tespit edildi. 9 milletvekilimizin de test sonuçları pozitif çıktı." dedi. 5 milletvekilinin tedavisi hastanelerde sürdürülürken 4 vekil ise evlerinde takip ediliyor.

MECLİSTE YAPILAN TEST SAYISI 23 BİN

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, koronavirüs salgınına karşı TBMM'de yoğun olarak testler yaptıklarını, bu zamana kadar yapılan toplam test sayısının 23 bin 310 olduğunu, günlük test sayısının ise ortalama 500'ün üzerinde olduğunu söyledi.

Şentop, TBMM Hastanesinde sadece milletvekilleri ve personele test yapılmadığını, milletvekili ve personellerin ailelerine de test yapıldığını belirterek, TBMM'deki toplam vaka sayılarını açıkladı. Şentop, "Şu anda evden takip edilen personel sayısı 32, hastanede tedavi gören personel sayımız 1, yeni tespit edilen personel sayısı ise 2.

Yorumlar (0)

`)}});