Sıcaklıklar artsa da kuvvetli rüzgar devam edecek

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece artması bekleniyor. Meteoroloji; Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuyor.

Gündem 02.12.2021, 10:47 02.12.2021, 10:52 Burak ZİHNİ
Sıcaklıklar artsa da kuvvetli rüzgar devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenindoğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hakkari ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı, Artvin ve Rize çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı; öğle saatlerinden sonra Ege'nin kıyı kesimleri ile Çanakkale'nin güney çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı ve kuzey kesimlerde batı ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir


BÖLGELERDE HAVA TAHMİNLERİ

MARMARA: Az bulutlu, zamanla parçalı, güneybatısının yer yer çok bulutlu, Çanakkale'nin güney çevrelerinin sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında güneybatıdan zamanla kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyılarından başlamak üzere, İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri ile Edremit Körfezi'nin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, öğle saatlerinde Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde sabah erken saatlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah erken saatlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah erken saatlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin sabah saatlerinde hafif yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah saatlerinde güneydoğusunun yer yer çok bulutlu Hakkari ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?