Soylu'dan gazetecilere: Esas sizi açığa almak lazım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kaymakam ve vali yardımlarının FETÖ soruşturması çerçevesinde görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamalarının çarpıtıldığını söyleyen Soylu 'Kaymakamları açığa almışız ama esas sizi açığa almak lazım. Kaymakamlık eğitimi veriyoruz ama gazetecilik dersi de vermemiz gerekiyor herhalde' dedi.

Gündem 10.09.2020, 19:44 Gazete Damga
Soylu'dan gazetecilere: Esas sizi açığa almak lazım

Kaymakam ve vali yardımcılarının görevden alınmasının yankıları sürerken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez konuyla ilgili açıklama yaptı. Soylu açıklama yaptığı esnada gazetecilere "Yanlışınızı düzelteceğiz" diyerek "Kaymakamları açığa almışız ama esas sizi açığa almak lazım. Kaymakamlık eğitimi veriyoruz ama gazetecilik dersi de vermemiz gerekiyor herhalde" dedi. 

Soylu'nun açıklamaları şöyle; 

"YORUMLARIN TAMAMI YALANDIR"

"Buradaki metin çok açık. 4 Eylül tarihinde 58 mülki idare amiri FETÖ soruşturmaları çerçevesinde açığa alındı. Bunların 31'i kaymakam, 17'si vali yardımcısı, 9'u hukuk müşaviri, 1 tanesi de mülkiye müfettişiydi. Gerek ana akım medyada gerekse sosyal medyada bazıları yaşanan bu gelişmeyi 'yeni atanan kaymakamların içinde FETÖ'cüler tespit edildi. Ve nedamet getiren FETÖ'cüler tekrar atandı.' Ne demek istiyoruz burada sanki 'son atadığımız kaymakamlarda Fetö'cüler varmış ve nedamet getiren birtakım kaymakamların da Fetö'cü olduğu olması hasebiyle tekrar atandığı' bir süredir gündem de tuttukları saçma iddialarına dayanak yapmaya çalıştılar. Bu bahsettiklerim hem eksik hem yanlış bilgi. Bu yorumların tamamı yalandır. Bakın yorumların tamamı yalandır." 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?