Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkındaki suikast girişimi iddiaları sonrası İBB'ye ait zırhlı makam aracını kullanmaya başladı.

Gündem 03.12.2020, 16:09 Gazete Damga
Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Başakşehir'deÖzel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi'nin (ÖZGEM) açılışını gerçekleştirdi. İmamoğlu'nun etkinliğe; İBB Başkanı seçildikten sonra da kullanmaya devam ettiği özel aracı yerine İBB'nin başkanlığa tahsis edilmiş zırhlı makam aracı ile gelmesi dikkat çekti.

"DİĞER ARACIM BİR HAFTADIR BAKIMDA"

İmamoğlu'na suikast ihbarı nedeniyle güvenlik önlemi olarak mı makam aracını değiştirdiği soruldu. İmamoğlu, değişikliğin güvenlik önleminden kaynaklanmadığını söyleyerek "Yok değil. Diğer aracım bir haftadır bakımda. Bir hafta, 10 gün sonra geliyor. Ufak tefek sıkıntıları vardı. O benim şahsi arabam. Bu kurumun arabası. Bazen kurumun arabasına biniyorum ama öbürünü de özlüyorum. Onu seviyorum çünkü arkada çalışıyorum, o benim ofisim gibi. 10-12 yıldır o tür arabaya biniyorum. İnşallah geliyor yakında" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?