Süleyman Soylu, Boğaziçi'ndeki kelepçe görüntüsüyle ilgili konuştu: Türk Polisi doğru yapmıştır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısındaki kelepçe görüntüsüyle ilgili açıklama yaptı. "Ne yapılsaydı yani? Terörle irtibatlı illegal grupların üniversiteye girmesine izin mi verilseydi?" diyerek eleştirilere tepki gösteren Bakan Soylu, polisin doğru olanı yaptığını söyledi.

Gündem 06.01.2021, 18:26 Gazete Damga

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Üniversiteye girmeye çalışan, Boğaziçili olmayan, terörle iltisaklı illegal gruplara, izin vermeyen Türk Polisi, doğru yapmıştır" dedi.

"İKİNCİ KEZ VANDALLIKLA KAPILARI KIRDILAR"

Soylu, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Şiddetle Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısını kırdılar. Polisimiz kırılan kapıyı güvenlik için plastik malzemelerle tutturdu. İkinci kez yine vandallıkla kapıları kırdılar. Özel güvenlikçilerin kelepçeleri ile polisimiz yine kapıları birbirine tutturdu. 

Bunu eleştirenlere soruyorum. Ne yapılsaydı yani? Terörle irtibatlı illegal grupların üniversiteye girmesine izin mi verilseydi? Polise katil diyenlere göz yumulup 'buyurun geçin' mi denseydi? Terör örgütü marşı okuyanlara üniversite teslim mi edilseydi? Veya 'durun lütfen kapı tamircisi veya çilingir çağıralım' mı denseydi?

Türk polisi kanunun gereğini yerine getirmiştir. 12 Eylül dönemine atıf yapanlara söylüyorum. Demokrasi, hukuk ve insan hakları konusundaki siciliniz kapkaradır. İşi gücü bırakıp ipliğinizi pazara çıkarırız. Ancak milletimize sorumluluğumuz ve yapılacak işimiz var.

Devlet olarak aziz milletimizin desteği ve kanunun verdiği yetki ile kamu düzeni ve güvenini, huzurumuzu bozmaya çalışanlara müsamaha gösteremeyiz."

süleyman soylu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?