Süleyman Soylu'ya hakaret eden şahıs: Özür diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal medya hesabından hakaret eden şahıs özür diledi ve haftada bir kez öfke kontrol seansına katılmasına karar verildi.

Gündem 24.02.2021, 13:50 28.02.2021, 10:36
Süleyman Soylu'ya hakaret eden şahıs: Özür diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 13 Nisan 2020'de sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Sedat E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Şüpheli Sedat E. savcılık ifadesinde "Söz konusu paylaşımı benim yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. Fakat paylaşım yapılan hesap bana aittir. Ben 12-13 yıldır alkol bağımlısıyım, bağımlılığıma ilişkin tedavi görmekteyim, fakat sinir hastalığıma ilişkin olarak psikiyatri bölümünde tedavi görmekteyim ve ilaç kullanmaktayım. Ben bir şehit yakınıyım bu nedenle devlete ve kişilere hakaret etme kastım olamaz. Ben devlet büyüklerimden ve özellikle Süleyman Soylu’dan özür diliyorum" dedi.  

Haftada en az 1 kez öfke kontrolü seminer ve seansınlarına katılacak

"Kamu görevlisine alenen hakaret" suçundan adli kontrol talebiyle Anadolu Sulch Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Sedat. E, hakimliğin talebi kabul etmesiyle Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 109/3-c maddesi gereğince İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu yerde en az haftada bir kez olmak üzere öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmak şeklinde adli kontrol hükümlerine tabi tutulmasına ve "Konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verildi.

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?