Tartışma yaratmıştı: Diyanet İşleri Başkanlığı, Audi A8'i iade etti

Tartışma yaratmıştı: Diyanet İşleri Başkanlığı, Audi A8'i iade etti
Diyanet İşleri Başkanlığı, "Tasarruf Tedbirleri Genelgesi"ne yönelik yaptığı açıklamada tartışma yaratan "Audi A8" aracın iade edildiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Tasarruf Tedbirleri Genelgesi" kapsamında, Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş'ın kullandığı tartışma yaratan makam aracının iade edildiğini, ayrıca eğitim programlarının çevrimiçi yapılacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Tasarruf Tedbirleri Genelgesi" kapsamında alınan tedbirlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Başkanlığın uygulayacağı tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda görüldüğü belirtilerek, şöyle denildi:

"Başkanlığımız tarafından ilk etapta; tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet "Audi A8" araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye ve benzeri alımlar yapılmayacaktır. Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır. Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır. Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir."

Tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmaların titizlikle yapılacağı ve takip edileceği bildirildi.

İlgili Haberler

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.