TBMM Başkanı Şentop'tan 28 Şubat mesajı: Darbecilik geleneğinin en karanlık örneklerinden birisi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 28 Şubat darbe sürecinin yıl dönümünde Twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Mesajında, süreci darbecilik geleneğinin karanlık örneklerinden birisi olarak nitelendirdi.

Gündem 28.02.2021, 12:02 28.02.2021, 12:09
TBMM Başkanı Şentop'tan 28 Şubat mesajı: Darbecilik geleneğinin en karanlık örneklerinden birisi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından 28 Şubat darbe sürecinin yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Mesajında, süreci darbecilik geleneğinin karanlık örneklerinden birisi olarak nitelendirirken, sorumluların işledikleri suçlar dolayısıyla tarihe birer kara leke olarak geçeceklerini belirtti.

Şentop, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin basireti ve sağduyusu bütün çatışma ve kaos beklentilerini boşa çıkarmış, '28 Şubat bin yıl devam edecek' sözünde ruhunu bulan millî irade karşıtlığı, 2002 seçimleriyle ağır bir yenilgiye uğramıştır. Türlü türlü kisvelere ve suni gerekçelere dayandırarak, sandıktan çıkmadan iktidar olmayı, millî iradeye ait gücü gaspetmeyi hedefleyenler, Türkiye'nin refahına, kalkınmasına ve milletin değerlerine karşı işledikleri suçlar dolayısıyla tarihe birer kara leke olarak geçeceklerdir."

"28 Şubat darbesinin yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha memnuniyetle belirtmek isterim ki, milletimizi terbiye edilecek bir sürü, demokrasiyi de lüzumsuz bir ayak bağı olarak görenler, milletimizin direnci ve şuuru sayesinde tasfiye olmuşlardır. Türkiye'nin ve demokrasimizin teminatı, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbeleri başta olmak üzere bütün müdahalelere karşı iradesine sahip çıkan, ülkesinin geleceğini demokraside gören asil milletimizin bizatihi kendisidir."

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138