TBMM heyeti KKTC'de açılan Maraş'a ziyarette bulundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) resmi temas kapsamında ziyarette bulunan heyet, bugün geçtiğimiz yıl sonunda kısmı olarak açılan Maraş'ı da ziyaret etti.

Gündem 05.03.2021, 22:31
TBMM heyeti KKTC'de açılan Maraş'a ziyarette bulundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) resmi temaslar kapsamında ziyarette bulunan TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, beraberindeki heyet ile birlikte kısmı olarak açılan Maraş bölgesini de ziyaret etti.

Bölgeye giderek temaslarda bulunan Kılıç ve beraberindeki heyet, Maraş'ın ziyarete açılan bölümünü gezerek oradaki vatandaşlarla sohbet etti. Ziyarete Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu da eşlik ederken, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu Maraş'daki son durum ve devam eden çalışmalar hakkında heyete bilgi verdi.

Maraş'ın geçtiğimiz yıl sonunda kısmi olarak açılması kararı ile ilgili Akif Çağatay Kılıç, KKTC'nin haklarıyla alakalı olarak Türkiye'nin hangi düşüncede olduğunu ve hangi yol üzerinde ilerlediğini net biçimde bütün dünyaya göstermiş olduğunu söyledi ev Maraş'ın kendileri tarafından tüm adada yaşayan vatandaşların faydalanabileceği bir alan olarak görüldüğünü belirtti.

Kılıç yaptığı değerlendirmede, "İnşallah tüm insanlık burayı önümüzdeki zaman içerisinde güzel günlerde güzel anılar yaşayarak kullanacaktır" ifadelerini kullandı.

Ayrıca ziyaret esnasında Kılıç, Bingöl'den Bitlis'e gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğrayarak 11 askerin şehit olması üzerine Allah'tan rahmet, yaralananlara ise acil şifa temennisinde bulundu.

DHA

Yorumlar (0)