Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde orman yangını: Yüzlerce ağaç zarar gördü

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, meşe ve çam ağaçlarıyla kaplı olduğu belirtilen bir ormanlık alanda 5 noktada yangın çıktı. Ekiplerin müdahalesi sonucu 5 saatte yangın söndürülürken, ormandaki ağaçların zarar gördüğü bildirildi.

Gündem 04.04.2021, 15:43 04.04.2021, 15:49
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde orman yangını: Yüzlerce ağaç zarar gördü

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Bulgur Mahallesi'ndeki Balık Burnu mevkiinde meşe ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda henüz nedeni bilinmeyen bir yangın çıktı. Alevleri fark eden mahalle sakinlerinin durumu itfaiye bildirmesi üzerine, oaly yerine çok sayıda iftaiye ekibi ile çevredeki kömür ocaklarından iş makineleri ve orman işçilerinin sevk edildiği belirtildi.

Ekiplerin yangını söndürme çalışmaları kapsamında orman işletme ekiplerinin arazözlerle alevlere müdahale ettiği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye araçları ve Şarköy Belediyesi'ne ait su tankerleri ile ekiplerin çalışmalara destek verdiği öğrenildi.

6 arazöz, 3 itfaiye aracı, 6 iş makinesi, su tankerleri, traktörlerle, 30 orman işçisinin ve mahallelinin müdahale ettiği belirtilen yangın, yaklaşık 5 saatlik çalışmayla söndürülürken, 5 noktada çıktığı belirtilen ve 100 dönümlük alanda etkili olan yangında yüzlerce çam ve meşe ağacının ise zarar gördüğü bildirildi.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?