Tuşlu telefonlara ilgi büyüyor: Stoklar tükendi

Dünyada her geçen yıl akıllı telefonların bir üst versiyonu piyasaya sunulurken Türkiye'de ise Gaziantep'te bir yandan tuşlu telefonlara ilgi artıyor.

Gündem 25.02.2021, 09:23 28.02.2021, 10:30
Tuşlu telefonlara ilgi büyüyor: Stoklar tükendi

Dünyada her geçen yıl bir üst versiyonuyla piyasaya sürülen akıllı telefonların yanı sıra Gaziantep'te tuşlu telefonlara ilgili artıyor. Genelkurmay Başkanlığı tarafından kısmı telefon kullanımına yönelik izin kararı rafa kaldırılan bu tuşlu telefonlara daha fazla talep edilmesine yol açtı. Askere gidecekler için oluşan talebin yanı sıra nostalji için veya uzun şarj ömrüne sahip olduğu için de yeniden tuşlu telefon kullanmaya başlayanlar da var.

100-200 lira arası fiyatlara satılıyor

Yaşanan bu talep artışıyla ilgili olarak telefon satıcısı ve tamircisi Hasan Atmaca, "İnsanlar şu an dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK'nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stokumuz bile tükendi. Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar ilgi duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor" diye konuştu.

Şarjı uzun ömürlü olduğu ve az arıza verdiği için tuşlu telefon kullandığını belirten Serdar Bahri ise, "Ben tuşlu telefon kullanıyorum. Bu telefonlar nostaljik olduğu için ilgimi çekiyor. Daha az arıza veriyor, bataryası daha uzun gidiyor. Son süreçte nostaljiyi yaşamak adına tuşlu telefon kullanmaya başladım" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?