Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'ten de Kılıçdaroğlu açıklaması

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıya yönelik açıklamasında tepki çekti. Ateş; 'Görünen o ki CHP ikazı anlamamış' ifadelerine yer verdi.

Gündem 22.04.2019, 11:45 22.04.2019, 20:52 Burak ZİHNİ
Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'ten de Kılıçdaroğlu açıklaması

Türkiye'nin gündemine oturan Kılıçdaroğlu'na gerçekleşen saldırı sonrasında birçok kesimden açıklama yayınlanırken Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'ten de geldi. Ateş yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu ve partisi CHP'nin ikazı anlamadığını belirterek, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sosyal medyada yapılan eleştiri ve saldırılara misliyle karşılık verileceğini dile getirdi.

İşte o açıklamanın tamamı:
“Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamalarla ilgili olarak sosyal medyada bir saldırı kampanyası düzenlenmekte olduğu görülmektedir. Her zamanki gibi kökü ve kökeni belli bazı odaklardan yönlendirilen bu saldırılarda, güya Genel başkanımızın Kılıçdaroğlu’na saldırıyı desteklediği, savunduğu savı ileri sürülmektedir. Aklı kıt olana anlatmak, görmek istediği gibi görene göstermek zordur; ama yine de anlatalım, Genel Başkanımız saldırıdan memnuniyet duyulmasının mümkün olmadığını ve olayın her yönüyle araştırılması gerektiğini sarih bir şekilde ifade etmiştir. Bunun yanında Liderimiz meselenin öteki boyutlarını da dikkate alan ve önemli ikazlar içeren bir açıklama yapmıştır.  Kılıçdaroğlu’nun önlem almadan, HDP ile ittifakı bariz ortadayken, hassasiyetin çok yüksek olacağı belli olan şehit cenazesine katılması bir provokasyon değilse ahmaklıktır. Genel Başkanımızın haklı uyarılarını enine boyuna düşünmeden sosyal medyada bir saldırı başlatmakta kimsenin haddi değildir. Ancak görünen o ki CHP ikazı anlamamış ve Liderimize laf yetiştirmeye hatta camiamızı töhmet altında bırakmaya gayret etmiştir. Bu hassas süreçte herkes ağzından çıkana dikkat etmelidir. Ülkü Ocakları Liderine yapılacak saldırılara misliyle cevap verecektir. Sabrımız taşarsa öfkemiz sel olur. Bu tür olaylar arzu ettiğimiz gelişmeler değildir. Kimse sokağı ajite etmemelidir.”

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138