Vali Yerlikaya, Oda başkanlarıyla video konferans toplantısı yaptı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya oda başkanlarıyla video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Korona virüs ile ilgili alınan tedbir ve çalışmaların değerlendirildiği toplantıya ilişkin Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Gündem 14.04.2020, 19:09 14.04.2020, 19:22
Vali Yerlikaya, Oda başkanlarıyla video konferans toplantısı yaptı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, toplantı içeriğine ilişkin olarak; “Salgınla mücadele süresince; başta temel ihtiyaç maddeleri olmak üzere tedarik zincirinin aksamaması için reel sektörün temsilcileri, oda başkanlarımız ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptık. Koronavirüs salgını ile mücadelenin başlangıcından beri talimatımızla, vali yardımcımız başkanlığında oda temsilcilerinin katılımıyla bir alt komisyon kuruldu.

Valilik olarak, temel ihtiyaç maddeleri ile ilgili üretim ve tedarik zinciri ile ihracatın kesintiye uğramaması için sektör temsilcileriyle yoğun iş birliği ve istişare halindeyiz. Başkanlarımızla sürekli görüşüyoruz. Bugünkü toplantıda, yapılan çalışmaları değerlendirdik. 17-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek iki günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili, oda başkanlarımızın sektörleri ile ilgili, talep ve önerilerini aldık. Konuları ilgili bakanlarımız ile görüşeceğiz.

Toplantıya katılan bütün başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte; İstanbul için çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali KOPUZ, Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer KIRAN, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik YILMAZ katılanlar arasındaydı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?