Valilik açıkladı: Emniyet'ten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosuna soruşturma

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce yapılan inceleme sonucunda, videoyu çeken ve sosyal medyada yayınlayan kişinin bir dizi film platosunda, dezenfektan görevlisi ve figüran olarak çalıştığının belirlendiği açıklandı. 

Gündem 10.02.2021, 18:18 10.02.2021, 18:20
Valilik açıkladı: Emniyet'ten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosuna soruşturma

Söz konusu videoyu çeken kişinin gözaltına alındığı bilgisine yer verilen açıklama şöyle:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce; bazı sosyal medya hesapları ve basın-yayın kuruluşlarında yer alan "Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor" ve “Polisten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosu” başlığıyla paylaşılan  video görüntüleriyle ilgili olarak yapılan incelemelerde; Bahse konu görüntüleri çeken ve sosyal medya hesabında paylaştığı tespit edilen (M.D.) isimli şüpheli şahıs, bugün Sultangazi ilçemizde yakalanmıştır.

Şüpheli şahsın Ümraniye ilçemizdeki bir dizi film platosunda, dezenfektan görevlisi ve figüran olarak çalıştığı tespit edilmiştir. Şahsın alınan ifadesinde; “Bu görüntüleri Bir (1) ay kadar önce çektiği ifade
edilerek, Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olaylar nedeniyle sosyal medya ve basında yer alan, güvenlik güçlerine hakaret içerikli paylaşımlara tepki olarak hazırladığı ve sosyal medya hesabında paylaştığını” beyan etmiştir.

Ayrıca, görüntülerin çekildiği yerde yapılan incelemede İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli ve belirtilen isimli bir polis Memuru bulunmadığı tespit edilmiştir.

Konuyla ilgili olarak adli soruşturma başlatılmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?