Yarkadaş'tan Tarakçı'ya destek

Yarkadaş'tan Tarakçı'ya destek
Bu sabah saatlerinde Beylikdüzü'nde maganda kurşunlarıyla yaralanan gazetemizin ortaklarından Ali Tarakçı'ya CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'tan destek geldi.

Türkiye'nin gündemine oturan kurşunlama olaylarına tepkiler geliyor. Konuyla ilgili olarak sosyal medyadan açıklamada bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş; Meslektaşım Ali Tarakçı ile az önce konuştum. Sağlığı ve morali yerinde. Saldırıyı TBMM'ye taşıdık ve bir araştırma önergesi verdik." dedi.

Gazetecilere yönelik saldırıların artışının kaygı verici olduğunu söyleyen Yarkadaş, iktidarın gazetecileri hedef göstermesinin saldırganları cesaretlendirdiğini de söyledi.

ali tarakçı mehmet mert

 

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş "Gazeteci - yazar - çizer ve düşünürlere yönelik saldırılar artıyor" diyerek konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Konunun araştırılması için meclis araştırma önergesi veren Yarkadaş, "Gazetecileri şeytanlaştıran ve nefret söylemini yaygınlaştıran iktidar, meslektaşlarımızı açık hedef haline getiriyor" dedi. Kaynak: "Gazeteciler kum torbası değildir" 

'Saldırıya uğrayanlar artıyor'
Son dönemde Aydınlık Yazarı Sabahattin Önkibar, Yazar İhsan Eliaçık, Spor Yazarı Osman Tanburacı ve Gazetem İstanbul Yazarı Ali Tarakçı'nın fiziki, Evrensel Muhabiri Burcu Yıldırım'ın ise tehdide ve sözlü saldırıya uğradığını belirten Yarkadaş, "Saldırganlar bu cesareti nereden alıyor?" diye sordu.

Yarkadaş, "İktidar gazetecileri keyfi bir biçimde tutuklatıyor. Saldırganlar da bundan cesaret alıyor. Gazeteciler iktidarın bu tutumu yüzünden korunaksız bir hale geliyor. Cezasızlık da saldırganlığı körüklüyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ı da eleştirdi
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün yaptığı ve gazetecileri hedef gösterdiği konuşmayı da eleştiren Yarkadaş, "Erdoğan hala gölge boksu yapıyor. Hayali düşmanlar üretiyor ve onlarla kavga ederek tabanını bir arada tutacak söylemler üretmeye çalışıyor. Muhalif gazeteciler düşman değildir. Erdoğan'ın kullandığı dil, toplumun zararınadır" dedi. 

Erdoğan'ın medyanın yüzde doksanını kontrol altında tutmasına rağmen bir türlü 'doymadığı'nı belirten Yarkadaş, "AKP Genel Başkanı, Evrensel, Birgün, Cumhuriyet, Halk Tv, Tele 1, Fox Tv, Sözcü, Korkusuz, Yurt ve Yeniçağ'ın da kendisine biat etmesini istiyor" diye konuştu.

'Gazeteciler kum torbası değildir'
Yarkadaş, muhalif gazetecileri sürekli düşmanlaştıran bir dil kullanan AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslenerek "Gazetecilik suç değildir... Mesleğini onuruyla yapan bir grup gazeteciyi hedef göstermeyin. Medya üzerinden gölge boksu yapmayın. Gazeteciler, sizin öfkenizi boşaltacağınız kum torbası değildir... Medyanın yüzde doksanı sizin emrinizde... 180 gazeteci cezaevinde tutuluyor; yazamıyor, çizemiyor konuşamıyor! Hala ne istiyorsunuz? Hayali şikayetleri ve içi boş 'Elitler bizi istemiyor' söylemini bırakın. Elit olan sizsiniz... Düşünceyi ifade özgürlüğüne ve eleştirilere saygı gösterin" dedi.​

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum