12.06.2019, 20:56

Haydi çocuklar spora

2018-2019 eğitim öğretim yılı bitti. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerim yoğun temponun ardından tatili hak ettiniz. Her yıl olduğu gibi bu yılda benim tavsiyem yaz dönemini hemen bir spor salonunda değerlendirin     yetenekleriniz ortaya çıkar stres atarsınız. Yeni arkadaşlıklar edinin bunları yaparken doğru yerde doğru mekanlarda spor yapın sadece sporla uğraşmayın bir müzik aleti çalmayı     öğrenin bunları yaparsanız okul döneminize     donalımlı bilgili başlarsınız.
Elbette tatilde yapalım tatil yaparken neden spor yapmayalım neden yeteneklerimizi keşfetmeyelim bakarsınız iyi bir sporcu oluvermişsiniz. Bu sizin elinizde velilerimiz çocuklarımız yaz döneminde tatilde genelikle arkadaşlarının gittiği bir spor dalı olsun bir müzik olsun sosyal etkinlik olsun bunları yaparken mutlaka arkadaşlarını örnek alıyorlar tam da burda ailenin dikkatli olamsı gerekir. Birincisi çocuklarınızı gönderdiğiniz yer yeterli ortamı yoksa çocuğunuz arkadaşı için mi gidiyor en önemlisi eğitmen yeterli bilgiye sahip mi çocuklarınıza nasıl davranıyor. Çocuklarınız yaz döneminde eğitim aldığı yerde ortamda mutlu mu eğer mutsuzsa önce nedenini araştırın baktınız yine mutsuz çocuklarınızı böylesi ortama göndermeyin. Anne babalar yaz döneminde çocuklar aman dışarı çıksında nereye giderse gitsin diyen anne babalar var bu doğru karar değil çocuklar unutmayın bütün olumlu ve olumsuz davranış alışkanlıkları hatta sigaraya bile tatil döneminde alışırlar anne babaların yaz dönemi tatil dönemi dikkat edilmesi gereken     dönemdir.
Bazı veliler diyor çocuğumu spora göndereceğim bir kursa göndereceğim param yok yaz     döneminde bakınız bütün belediyeler il ilçe spor müdürlüklerinin bir çok branşta tamemen     ücretsiz kursları var. Gidin spor müdürlerine sorun sizlere yardımcı olacaklardır yıllardır     Çatalca Belediyesi ve Çatalca İlçe Spor Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz kurslar var hemen gidin kaydınızı yaptırın. Ben 1990 yılından beri     Çatalca'da karate kurusu veriyorum ücretsiz     Çatalca Belediye Başkanımız Sn Mesut Üner'in talimatıyla Çatalca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan Çatalca Belediyesi Karate Kursu ücretsiz tüm Çatalca halkımızın hizmetinde sadece karate değil güreş bale halk oyunları vs bir sürü ücretsiz kurslar var. Ben Çatalca'da 8 tane milli sporcu çıkarttım bunların bir çoğu yaz tatilinde karateye gelip okul açıldığında devam eden öğrencilerdir.     Çatalca'da oturan tüm halkımızı spora davet     ediyorum gençlerimizi çocuklarımızı önce güzel ahlak ve yanında spor olursa erdemli onurlu     çocuklar olarak topluma kazandırmış oluruz.

Yorumlar (0)