20.02.2021, 05:59

İstanbul'dan cennete uzanan yol

İstanbul’un trafik sorununu çözen ya da çözecek olan kişilerin herhalde cennete girmesi garanti. Çünkü milyonlarca insan her gün çile çekiyor. Bu çileyi bitirmek için kim, ne yapıyorsa cennete uzanan bir yolculuğa herhalde çıkar…

İstanbul’un bazı noktalarına metroların yapıldığını tabi ki biliyor ve takdir ediyoruz. Ancak bazı noktalar kaderiyle baş başa bırakılmış vaziyette. Mesela İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da ikamet ettiği Beylikdüzü… Beylikdüzü’nden sabah saat 08.00’den sonra Bakırköy’e ya da Mecidiyeköy’e kendi aracınızla gitmek kaç saat sürüyor bilen var mı? Ya da saat 16.00’da sonra Bakırköy’den Beylikdüzü’ne gelmek kaç saat sürüyor duyan, gören, bilen var mı? Ya da umurunda olan var mı?

15 kilometrelik yolun en az iki saat sürdüğünü söylesek sanıyorum ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bu bölgeye ulaşım her geçen gün daha da zorlaşıyor. Nüfus çok hızlı artıyor ama yollar artmıyor, alternatifler ısrarla devreye alınmıyor. Bu durum sadece şimdi değil en az 15 yıldır devam ediyor. Rahmetli Kadir Topbaş Büyükçekmece’nin Güzelce Mahallesi’nde ikamet ediyordu. O sirenli araçlarıyla emniyet şeridinden istediği her yere kolay ulaşıyordu. Şimdi de Sayın Ekrem İmamoğlu siyah minibüsü ve koruma araçları sayesinde istediği yere kolay bir şekilde ulaşıyor. Peki Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece’de yaşayanların suçu ne? Onların ne korumaları ne de sirenli araçları var!

“Toplu taşımayı kullanın” deniliyor ama Metrobüslere yoğunluktan binilecek gibi değil. Vatandaş üst üste seyahat ediyor. Metro deniliyor ne zaman ve ne şekilde geleceği belli değil. Kaderiyle baş başa bırakılan milyonlarca insanın bu sorununu kim çözerse cennetlik olacaktır diye düşünüyorum.

Uzun yıllardır biriktirilen ve bugüne kadar gelen bu hataların artık neşter vurularak çözülmesi gerekiyor. İstanbul’dan cennete uzanan bu yolu yapmak kime nasip olur göreceğiz…

Yorumlar (1)
hafif abi 2 hafta önce
Her şey cok güzel olmadı ekrem abeee

`)}});