15 bin aileye gıda kolisi

Büyükçekmece’de Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi 15 bin aileye gıda kolisi, 15 bin aileye de sıcak iftar yemeği dağıtılıyor

İstanbul Haberleri 01.05.2020, 08:46 01.05.2020, 08:49 Burak ZİHNİ
15 bin aileye gıda kolisi

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bu yıl mahalle iftarlarını iptal eden Büyükçekmece Belediyesi, birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda maddesi ve sıcak iftar yemeği servisi yapıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını önemleri kapsamında işyerleri kapatılan, işini kaybeden veya gelir kaybına uğrayan ihtiyaç sahiplerini tespit eden Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, bu vatandaşlara gıda kolisi dağıtımını sürdürürken ayrıca her gün düzenli olarak bakacak kimsesi olmayan, engelli, yalnız yaşayan ihtiyaç sahiplerinin evlerine de sıcak iftar yemeği servisi yapılıyor.

Yardımları bekliyoruz
Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşmak anlamına geldiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün yapılan yardımlara ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı; “Koronavirüsün yaratmış olduğu ekonomik sıkıntılar bu sene Ramazan ayında bizi çok daha fazla yardım yapmaya zorladı. Yardım yapmak için de kaynağa ihtiyaç var. Bunu da durumu iyi olan iş adamlarımızdan tedarik etmeye çalışıyoruz. Bu sene çok daha cömert davranıyorlar. 15 bin aileye yaklaşık 20 gün ihtiyaçlarını karşılayacak paketler halinde yardımlarımız devam ediyor. Aynı zamanda evinde tek yaşayan veya bakıma muhtaç vatandaşlarımıza da sıcak yemek dağıtmaya başladık. O da yaklaşık herhalde 15 bin civarında olacaktır. Zekatını vermek isteyen, yardım yapmak isteyen vatandaşların da her zaman yardımlarını bekliyoruz çünkü belediyeler aynı zamanda sosyal devletin sosyal yönünün en iyi hissettirildiği devlet kuruluşlarıdır. Bugüne kadar Büyükçekmece Belediyesi’nin vatandaşa ulaştırmış olduğu gıda ve sıcak yemek yardımında bize destek veren bütün dostlarımıza, hayır sahiplerine çok teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin. Ramazan ayı tüm insanlık alemine, İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyorum. İnşallah bir an önce de koronavirüsten kurtulur normale hayatımıza döneriz.”

SAVAŞ ATAK

Yorumlar (6)
Türkan 6 ay önce
eşim yaklaşık 2aydır ücretsiz izne çıkartılmış iki çocuğum hiç gelirim yok yardım talebinde bulundum ama sizin tarafınızda kabul edilmedi sizde yüzümüze kapıyı kapatırsanız biz neyapalım artık
Emine 6 ay önce
Esinden ayrı üç çocuğumla hayat mücadelesi veriyorum yardım ve desteğinizi bekliyorum tesekurler
Zamina 6 ay önce
Bize neden gelmiyor acaba?? Kaçtır baş vuruyorum hepsinde ayrı ayrı bahaneler uyduruyorlar. İki hafta sonra doğum yapacağım 18 aylık bebeğim var eşim de çalışmıyor dikkate alan yok.
Süreyya 6 ay önce
Eşim 2aydir çalışmıyor 3 çocuğum var daha küçükler mamlarini zor albilyorum bezlerini zor albilyorum
Serkan 6 ay önce
Reklam kokan hareketler, önce kendi çalışanının maaşını ver. Sonra hayıra vesile ol.
Serkan 6 ay önce
Aylardır insanların maaşlarını ödeme, sonra hayır yapıyorum diye kendini öv.
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?