2 buçuk yılda 65 park yaptık

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 65 parkı tüm İstanbul’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu rakamı daha da yukarıya taşımak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2 buçuk yılda 65 park yaptık

Beylikdüzü Belediyesi, iki yeni konsept parkı daha hayata geçirerek 2019 yılından bu yana ilçeye kazandırdığı park sayısını 65’e çıkardı. Tasarım yönünden fark yaratan ve çeşitli fonksiyonları da içinde barındıran parklara son olarak Kavaklı ile Yakuplu Mahallesi’ne yapılanlar eklendi. Yaklaşık 9 bin metrekare alanda hayata geçen ve üç etaptan oluşan Yakuplu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzeri park alanında; seyir terası, oturma ve dinlenme alanları, basketbol sahası, fonksiyonel oyun grupları ve fitness alanları yer alıyor. Parkta aynı zamanda, çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri dünya, Türkiye ve Beylikdüzü haritalarının olduğu duvar resimlerinin yanı sıra fotoğraf çekilebilecekleri tasarımlar da bulunuyor.

Spor alanları da var


Kavaklı Mahallesi Sokullu Caddesi ile Muhammed Cinnah Sokak üzerinde ise rengârenk ve çeşitli fonksiyonlara sahip tematik bir park hayat buldu. Alan için, farklı anaokullarındaki öğretmenlerden fikirler alınarak çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyecek unsurlar eklendi. Yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda hayata geçen konsept parkta; çocukların farklı eğim ve kotlarda yürüyeceği, renk geçişli zemin döşemelerinin olduğu alanlar tasarlandı. Bununla birlikte park içerisinde; farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, zeka gelişimini destekleyici satranç oyun alanı, çok sayıda tasarım oturma ve dinlenme alanları, seyir terasları, basketbol sahası ve masa tenisi alanı da bulunuyor.

Çalışmaya devam edeceğiz

Parkların baştan sona her sürecini takip ederek alan incelemelerinde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kavaklı Mahallesi’nde yaptığımız parkı tasarlarken anaokulu öğretmenleriyle bir araya geldik ve bu alanı çocukların gelişimine katkı sağlayacak şekilde tasarladık. Her platform ve terasta farklı bir etkinlik alanı var. Bir taraftan da komşularımızın dinlenip nefes alabilecekleri bank alanları oluşturduk. Buranın hemen alt kısmında da kapalı spor salonuna başlıyoruz. Yakuplu Mahallesi’ndeki parkta ise çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini hedefledik ve çalışma arkadaşlarımla birlikte çok güzel bir işe daha imza attık. Göreve geldiğimiz günden bu yana 65 parkı tüm İstanbul’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu rakamı daha da yukarıya taşımak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?