6 sokağa 2 bin ton asfalt

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin asfaltlama mesaisinin devam ettiği Karlıktepe Mahallesi'ne giden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, teknik ekipten çalışmaların son durumu ile alakalı bilgi alıp vatandaşlarla bir araya geldi.

6 sokağa 2 bin ton asfalt

Hızır Reis, Rüştiye, Fıstık Ağacı, Taç, Andaç, Çayırbaşı Sokaklarını kapsayan asfaltlama çalışmalarında ekipler ilk etapta Hızır Reis Sokak’taki eski asfaltı söküp sokağı molozlardan, toz ve asfalt kırığından arındırdı ve yeni asfalt için hazır hale getirdi. Bir sonraki aşamada ise 320 metre uzunluğundaki sokağa 500 tonluk yeni asfalt serimi yapılarak, araç ve yaya trafiği için güvenli hale getirildi. Karlıktepe Mahallesi’nin diğer sokakları için de kolları sıvayan ekipler, asfalt mesailerine aralıksız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Hızır Reis, Rüştiye, Fıstık Ağacı, Taç, Andaç, Çayırbaşı Sokaklarına toplamda 2 bin ton asfalt dökülmüş olacak.


Olağanüstü bir iş

Çalışmalar hakkında konuşan Başkan Gökhan Yüksel, "Bizim belediye olarak yaptığımız en temel işlerden biri, idari sınırlarımız içindeki cadde ve sokakların Kartallı komşularımız için daha konforlu ve güvenli olmasını tesis etmektir. Çok ciddi bir program ile asfalt serim çalışmalarını yürütüyoruz. Söz verdiğimiz gibi Kartal'ı cazibe merkezi haline getirmek ve komşularımızı güvende tutmak için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu çalışmalar bizi, ilçemizin geleceğine yönelik vizyonuna bir adım daha yaklaştıracak. Belediyemizin emektar işçileri de çukurları ve bozuk yolları onarmak için her gün büyük bir gayretle çalışarak olağanüstü bir iş çıkartıyorlar. Hepsine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?