Akgün; Anne seni korumamız lazım

Coronavirüs salgını nedeniyle Anneler Günü’nde annesine sarılamayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, pencereye çıkan annesine “Yukarıya çıkamıyorum anne, seni korumamız lazım” dedi ve yanında getirdiği çiçeği annesinin pencereden sarkıttığı ipe bağladı

Akgün; Anne seni korumamız lazım

Coronavirüs salgını ile mücadelede kapsamında alınan önlemlerinin gölgesinde kutlanan Anneler Günü Büyükçekmece’de ilginç görüntülere sahne oldu. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her yıl Anneler Günü’nde olduğu bu yılda ilk olarak annesi Ayşe Akgün’ü ziyaret etti. Covid-19 salgını nedeniyle annesine sarılamayan ve elini öpemeyen Başkan Akgün pencereye çıkan annesine; “Ellerinden öpüyorum anne. Yukarıya çıkamıyorum, seni korumamız lazım. Anneler Günün kutlu olsun” dedi. Akgün, Anneler Günü için getirdiği çiçeği ise annesinin pencereden sarkıttığı ipe bağladı. Çiçeği yukarıya çektikten sonra oldukça duygulanan Ayşe Akgün, oğluna el sallayarak dualar etti.

Çiçek ve maske dağıtıldı
Daha sonra Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi önünde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın büstüne karanfil bırakan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, mahalleleri gezerek annelerin gününü kutladı. Balkon ve pencerelere çıkan annelere çiçek ve maske hediye edilirken, şarkıcı Murat mermer ve Çılgın Metin’in verdiği mini sokak konserlerine ilgi yoğun oldu. Coronavirüs salgını kapsamında risk teşkil eden gruplar arasında yer alan ve ilk kez bu pazar günü sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü vatandaşlara belediye ekipleri maske ve çiçek dağıttı.

Yorumlar (0)