Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin bu duruma izin vermemesi gerekiyor!

Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert, Avcılar'daki kentsel dönüşüm ve konut kredisi faizleri nedeniyle birçok sektörden müteahhitliğe geçiş yapıldığını ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin bu duruma izin vermemesi gerektiğini belirtti.

İstanbul Haberleri 18.08.2020, 08:14 18.08.2020, 14:23 Burak ZİHNİ

Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert, Avcılar'daki kentsel dönüşüm ve konut kredisi faizleri nedeniyle birçok sektörden müteahhitliğe geçiş yapıldığını ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin bu duruma izin vermemesi gerektiğini belirtti.. Mert yazısında;

"Son günlerde başta kentsel dönüşüm ve konut kredi faizlerinin elverişli olması nedeniyle hemen hemen her alanda iş sahibi olanlar müteahhitliğe el attılar.

İstanbul'un her ilçesinde gözle görülür müteahhit enflasyonunun yaşanması en çok da Avcılar'da dikkat çekmeye başladı.

Avcılar'da konuştuğum çoğu arkadaşım bu durumdan ilçe olarak muzdarip olduklarını kaydederek özellikle müteahhitliğe soyunan kişilerin siyasi yönetici olmaları fazlasıyla rahatsızlık veren boyuta geldi diye eklediler.

*

Avcılar’da siyaset yapan, belediye meclis üyesi, belediye başkan yardımcısı, CHP ilçe gençlik kolları yöneticileri, eski ilçe başkan ve yöneticilerinin müteahhitlik işine soyunduğunun altını çizen iş insanları içlerini şöyle döktüler:

Tamam tabi ki herkes şartları uygun ve yasal olduğu sürece her işi yapmakla özgürdür.

Ancak, iş belediye yöneticisi olarak durumdan istifade etme noktasında ise, iktidar olmanın avantajlarını kendi lehine kullanma pozisyonundaysa bu ve benzeri durumlardan Avcılar çok çekmiştir.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin bu durumlara müsade etmemesi gerekiyor."

ifadelerini kullandı.

Yazının devamı için tıklayın>>>

Yorumlar (6)
Kader avcilar 11 ay önce
CHP yi basina bela ederken dusun seidi gecmis olsun.
Avcılarlı 11 ay önce
Yıllardır CHP kanalında yönetiliyoruz gelen yeni giden yedi icraat yok sahillere bile devlet el attı. Ne iş görüyorsunuz acaba yemekten başka bide hala ısrarla ne faydasını görüyorlarsa artık sürekli CHP seçilip duruyor Bi bırakın da başkaları da nasıl yönetiyor görelim Bi fırsat verin be kardeşim.
Avcılar mustafa kemal pasa hilal sokak karataş sokak sakinleri 11 ay önce
Avcılar mustafa kemal pasa da birtane park yok çocuk oyun alanı için ya Allaha revami bu yıl bu park yapılmazsa oy yok yani yeter artık çocuklarımız sokaklarda oynuyorlar araba carpicak sorumlusu onlar ya sesimizi duyuramıyoruz yeter artık ya durumum olza bi arsa kiralayıp etrafını çevirip tüm çocukları oraya götürüp oynatıcM illa haberleremi çıkalım bi tane oyun alanı çok mu zor ya ama temizlik vergisine gelince hergun mesaj atılıyor neyi hak ettinizde neyin parasını vereyim.
Orhan güneş 11 ay önce
Avcılar da kooperatiflerle ilgili verilen sözler yerine getirilmedi 1 veya 2 kat sözü verilmişti şimdi ise avcılar da herkes müteahhit oldu
Ömer özbakır 11 ay önce
Şu sıralar sayın belediye başkanımız konut vergisini ödemeyenlerin mallarına haciz koymakla meşguller lütfen ricalarınızı başka zamana saklayın...
KARA 11 ay önce
Avcılar halkına müstahaktır 25 senedir Avcıları ideolojiye kurban edenlerin şikayet etmeye hakkı yoktur kendi aptallıklarının cezası Avcılar aşıkları çekiyor CHP Avcılara ne yaptı yağmurlu havada ağaç sulamak yollara taş döşemekten başka Uydurma bir Atatürk evi yaptılar yandaşlarına peşkeş yaptılar sahilin orjinalliğini bozdular