Ayasoyfa temmuz ayına damga vurdu!

Medya Takip Merkezi'nin araştırmasıan göre temmuz ayında siyasal ve toplumsal gelişmelere göre yapılan haberler baz alındığında en çok Ayasofya'nın ibadete açılması konuşuldu. MTM, İstanbul Sözleşmesi ve yeni sosyal medya yasasının da en çok konuşulan başlıklar arasında olduğunu belirtti.

İstanbul Haberleri 07.08.2020, 10:35 07.08.2020, 13:04 Burak Zihni

Medya Takip Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre, Temmuz ayında yaşanan gelişmeler arasında en çok Ayasofya’nın tekrar camiye dönüştürülmesi konuşuldu. Ayasofya’nın ibadete açılması, MTM’nin raporuna göre Temmuz ayı boyunca medyada 114 bin 642 habere yansıyarak gündemin en çok konuşulan konusu oldu.Ay boyunca tartışmalara ve fikir ayrılıklarına neden olan İstanbul Sözleşmesi ise, medyada 16 bin 745 haberde yer alarak en çok gündemde yer alan konulardan oldu.

Sosyal medya yasası yürürlükte
TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi. AK Parti ve MHP oylarıyla TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 9 maddelik sosyal medya düzenlemesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Sosyal Medya yasası, MTM’nin aynı raporuna göre ay boyunca toplam 10 bin 211 habere yansıdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?