Bağcılar'da kadınlara koronavirüs desteği

Bağcılar Belediyesi koronavirüs sebebiyle kadınlara yönelik olarak iki psikologla haftanın üç günü destek yayınları yapmaya başladı. Belirlenen konularla yapılan konuşmalarda uzmanlar kaygıların ve olumsuzlukların önüne geçmeyi, halkı bilinçlendirmeyi hedefliyor.

İstanbul Haberleri 13.04.2020, 11:23
Bağcılar'da kadınlara koronavirüs desteği

Bağcılar’da evli çift, yetişkin kadın, ergen ile çocuklar olmak üzere 4 ayrı gruba bireysel danışmanlık ve psikoterapi hizmeti veren Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, yeni tip koronavirüs sebebiyle bir süre ara verdiği çalışmalarına internet üzerinden sürdürmeye devam ediyor.

Birçok tavsiye var

Bu amaçla Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin Uzman Klinik Psikologları Esra Aydın ile Şengül Yarımoğlu, her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde saat 14.00-15.00 arasında danışanlarıyla bir araya geliyor. İnstagram ve facebook’taki “bagcilarkadinveaile” isimli sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınla karantina atındaki danışanlarının evine konuk olan psikologlar samimi bir ortamda görüşmeler yapıyor. Uzmanlar belirledikleri konular hakkında sunumlar yaptıktan sonra kendilerine yönlendirilen soruları cevaplandırıyor. Danışanlarla bir arkadaş gibi sohbet eden psikologlar, onlarla hem dertleşiyor hem de tavsiyeleriyle kaygıdan uzaklaştırarak bu süreci ruhsal olarak sağlıklı bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor. Uzmanlar, stresi yenmekten uyku düzeni ve spora kadar çeşitli konularda tavsiyelerde bulunurken; evde ufak dokunuşlarla kendilerini iyi hissettirecek aktivitelerle ilgili de tavsiyeler veriyor.

Çağırıcı'dan davet
Eğitim programı kapsamında 13 Nisan Pazartesi günü ‘Korona ve Evde İletişim’, 15 Nisan Çarşamba günü ‘Koronada çocuk ruh sağlığı’ ve 17 Nisan Cuma günü ise ‘Evde ne yapmalı?’ konularında canlı yayın yapılacağı açıklandı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?